لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۴

یک نوجوان از زیر آوار در ترکیه بیرون کشیده شد


یک نوجوان از زیر آوار در ترکیه بیرون کشیده شد
یک نوجوان از زیر آوار در ترکیه بیرون کشیده شد

در ترکیه، ناجیان روز جمعه پسر نوجوانی را بیش از ۱۰۰ ساعت پس از زمین لرزه نیرومند روز یکشنبه از زیر آوار بیرون کشیده اند.
آنها او را پس از نجات مرد جوان دیگری در ارچیش در روز پنجشنبه پیدا کردند. اما امید به یافتن بازماندگان بیشتری در حالی که برف و سرما از کوشش های نجات در ارجیش و دیگر شهرک ها و روستاهای منطقه جلوگیری می کند، کمرنگ می شود.
مقامات در تلاش هستند برای هزاران قربانی زلزله که بی خانمان شده اند سرپناه فراهم آورند. بامداد جمعه، مقامات گفتند شمار کشته شدگان به ۵۷۰ تن بالا رفته و تعداد مجروحین به دست کم ۲۵۰۰ نفر رسیده است. آنها پیش بینی می کنند رقم جانسپردگان در حالی که اجساد بیشتری از زیر آوار بیرون کشیده می شود افزایش پیدا کند.
آژانس آوارگان و پناهجویان سازمان ملل متحد روز جمعه گفت یک ترابری هوائی فوری را به منطقه زلزله زده آغاز کرده است. سخنگوی آژانس گفت نخستین هواپیما از چهار هواپیمای روزانه، که هرکدام حامل حدود ۵۰۰ چادر و ۱۰ هزار پتو هستند، غروب جمعه در شهر ارزروم، در شرق ترکیه، فرود خواهد آمد. از آنجا، کامیون ها محموله ها را برای توزیع میان قربانیان زلزله به شهر «وان» حمل خواهند کرد. سخنگو می گوید نیاز به چادر بسیار زیاد است.
فدراسیون بین المللی صلیب سرخ می گوید شاخه آن در ترکیه برای کمک به بازماندگان کار می کند، و تاکنون بیش از ۷۵۰۰ چادر، ۲۲ هزار قطعه پتو، و نیز اجاق، غذا و آب آشامیدنی توزیع کرده است.

XS
SM
MD
LG