لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۳

وزیر امور خارجه تونس در کنفرانس سازمان ملل متحد در لبنان شرکت کرد


وزیر امور خارجه تونس در کنفرانس سازمان ملل متحد در لبنان شرکت کرد
وزیر امور خارجه تونس در کنفرانس سازمان ملل متحد در لبنان شرکت کرد

وزير امور خارجه تونس، نخستين کشور پيشگام در جنبش بهار عرب، برای شرکت در کنفرانس سازمان ملل متحد در لبنان، وارد بيروت شد.

اين کنفرانس برای بررسی آينده جهان عرب برگزار می شود.

رفيق عبدالسلام، وزير امور خارجه تونس ديروز در بدو ورود به لبنان برای شرکت در کنفرانس سازمان ملل متحد ابراز اميدواری کرد که سوريه بزودی بتواند با کمک اتحاديه عرب بر بحران سياسی خود فائق آيد.

وی گفت اميدواريم سوريها زير چتر اتحاديه عرب بنشينند و با حضور دبير کل اتحاديه، اختلافاتشان را با کشور های عرب ديگر در ميان بگذارند.

آقای عبدالسلام بدون رد پيشنهاد امير قطر در راستای اعزام نيرو به سوريه برای جلوگيری از سرکوب بيشتر مخالفان دولت گفت، احتمال همه چيز وجود دارد.

روز شنبه گذشته از طرف شيخ حمد بن خليفه آل ثانی، امير قطر نقل قول شد که کشورهای عربی برای جلوگيری از سرکوب خونين مردم بايد به سوريه نيرو اعزام کنند.

اما به نظر من، ما بايد با کمک جهان عرب ، بويژه کشورهای همسايه سوريه راه حلی برای آن کشور پيدا کنيم.

امير نشين غنی و متنفذ قطر که زمانی از متحدان نزديک سوريه تلقی می شد، اکنون به خاطر اقدامات سرکوبگرانه رژيم اسد به منتقد جدی او تبديل شده است.

وزير امور خارجه تونس در مورد کشور خود، که تنها يک روز از سالگرد انقلاب آن می گذرد، گفت، تونس اکنون به کشوری با ثبات و پويا تبديل شده، چشم انداز آن روشن است و آينده اش بهتر از گذشته خواهد بود.

در عين حال معترضان سوری می گويند، وجود ناظران اتحاديه عرب در سوريه تأثيری بر وضعيت کشور نداشته است.

نوارهای ويديويی مردم سوريه نشان می دهد، مردم ديروز به طرفداری از انور مالک، يکی از ناظران اتحاديه عرب شعار می دادند.

وی چندی پيش اعلام کرد اتحاديه عرب نمی تواند جلوی سرکوبهای خشونت آميز رژيم اسد را بگيرد و از مأموريت خود در سوريه استعفا داد.

XS
SM
MD
LG