لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۹

گزارش: ناآراميهای تونس به صنعت توريسم کشور خسارت وارد می کند


گزارش: ناآراميهای تونس به صنعت توريسم کشور خسارت وارد می کند
گزارش: ناآراميهای تونس به صنعت توريسم کشور خسارت وارد می کند

با توجه به ناآراميهای اخير در تونس که به تغيير حکومت اين کشور انجاميد، گردانندگان آژانسهای مسافرتی می گويند، علاوه بر خسارات مالی که در حال حاضر متوجه اين بخش است، محدوديتهای زيادی نيز که باعث می شود جهانگردان از سفر به اين کشور آشوبزده خودداری کنند تا هفته ها، ادامه خواهد يافت.

با توجه به اينکه هفته گذشته تعداد زيادی توريست به خاطر جو موجود در تونس اين کشور را ترک کردند، آژانسهای مسافرتی از ترتيب دادن برنامه های جديد توريستی برای تونس، اجتناب می کنند.

ريچال پيکارد، مدير کل شرکت فرانسوی تامس کوک، می گويد: «قرار است فردا در جلسه ای با کارکنان آژانسهای ديگر تصميم بگيريم که هفته آينده چه بايد بکنيم. فعلاً تنها کاری که از دستمان بر می آيد اين است که روز به روز با دقت اوضاع را زير نظر بگيريم. چون در چنين شرايطی وضعيت روز به روز تغيير می کند، يا ممکن است به انقلاب تبديل شود، يا به سرعت آرام بگيرد. وظيفه در قبال مشتريانمان اين است که در شرايط مناسب آنها را به تونس بفرستيم.»

در حال حاضر همه تورهای مسافرتی به تونس تا ۲۳ ام ژانويه به حال تعليق در آمده و اتحاديه آژانسهای مسافرتی می گويد با وجود همه ضررهای مالی به خاطر حفظ جان مسافران، همه محدوديتهای مسافرتی ای که به واسطه جو موجود در مورد تونس اعمال می شود، تا چند هفته ديگر به قوت خود باقی است.

تونس به خاطر ساحل های ماسه ای و آفتابی خود از جذابيت خاصی برخوردار است و صنعت توريسم يکی از منابع اصلی ايجاد درآمد و شغل و ورود ارز خارجی به اين کشور، به حساب می آيد.

هر سال بيش از يک ميليون فرانسوی از طريق آژانسهای مسافرتی به تونس سفر می کنند. گرچه اکنون فصل مناسبی برای مسافرت به تونس نيست، اما انتظار می رود با توجه به موقعيت کنونی در فصل بهار نيز آژانسهای مسافرتی تونس صدها هزار يورو از دست بدهند.

XS
SM
MD
LG