لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۲

هشدار آمریکا، بریتانیا و فرانسه علیه سفر به تونس


هشدار آمریکا، بریتانیا و فرانسه علیه سفر به تونس
هشدار آمریکا، بریتانیا و فرانسه علیه سفر به تونس

آمریکا، بریتانیا و فرانسه برای شهروندان خود در تونس یا افرادی که قصد دارند به آن کشور بروند هشدار مسافرتی صادر کرده اند.

در حالی که نشانه ای از فرونشستن اعتراضات در تونس به چشم نمی آید، به هزاران توریست اروپایی توصیه شده است کشور را ترک کنند.

توماس کوک، یکی از بزرگترین گردانندگان آژانس مسافرتی در اروپا، روز جمعه از مسافران بریتانیایی خواست با اولین هواپیما به لندن یا نقطه ای دیگر بروند.

اما خبرگزاری فرانسه روز جمعه گزارش داد پس از آن که رییس جمهوری وضعیت فوق العاده در سراسر کشور اعلام کرد، ارتش کنترل فرودگاه را به دست گرفته و آن را بسته است.

وزارت امور خارجه بریتانیا توصیه کرد که از مسافرت به تونس جز در موارد اساسی خودداری شود و از بریتانیایی های ساکن آنجا خواست وضعیت فوق العاده را رعایت کنند، از گردهمایی ها پرهیز کنند، و مراقب ایمنی خود باشند.

سفارت فرانسه در تونس از شهروندان کشور خواست ورقه های شناسایی خود را در تمام اوقات همراه داشته باشند، از حضور در تجمعات خودداری کنند، در صورت انفجار از پنجره ها دور بایستند و اگر ناچار به مسافرت هستند دیگران را از محل خود آگاه کنند.

وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به شهروندان آمریکایی توصیه کرد تمام سفرهای غیر اساسی به تونس و در داخل آن را، در حالی که دامنه نا آرامی ها به تمام شهرهای عمده کشیده می شود، لغو کنند.

XS
SM
MD
LG