لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۶

ترامپ حضور در کنفرانس محافظه کاران را لغو کرد


دونالد ترامپ پیشتاز کاندیداهای جمهوریخواه برای نامزدی ریاست جمهوری، روز شنبه حضور در یک گردهمایی سیاسی عمده محافظه کاران در نزدیکی واشنگتن را لغو کرد و ترجیح داد در یک تجمع انتخاباتی در کانزاس شرکت کند.

کانزاس یکی از پنج ایالت و یک سرزمین است که کاندیداهای ریاست جمهوری را در روزهای شنبه و یکشنبه در انتخابات و رای گیری های درون حزبی برمی گزینند.
ترامپ سعی خواهد کرد پیشگامی بر سه رقیب دیگر را تقویت کند، در حالی که هیلاری کلینتون کاندیدای پیشگام دمکرات بر آن است برنی سندرز را مغلوب کند.

کنفرانس عمل سیاسی محافظه کار به تصمیم ترامپ پاسخ داد و در مطلبی در توئیتر ناخوشنودی خود را ابراز داشت و گفت اقدام او پیامی روشن به محافظه کاران می فرستد.

در صحنۀ مبارزات انتخاباتی برای احراز مقام ریاست جمهوری آیندۀ آمریکا متقاضیان نامزدی حزب جمهوریخواه روز یکشنبه در پورتو ریکو، مجمع الجزایر آمریکائی واقع در شمال شرقی دریای کارائیب - شاهد رأی گیری ساکنان منطقه خواهند بود.
رأی گیری پورتوریکو در حالی انجام می گیرد که حزب جمهوریخواه طی هفته اخیر شاهد نفاق و کشمکش در صفوف خود بوده است به گونه ای که متقاضیان نامزدی حزب در جریان مناظره تلویزیونی اخیرشان در پنج شنبه شب گذشته به حملاتی شخصی به یکدیگر روی آوردند.

دانالد ترامپ، سرمایه دار میلیارد و پیشتاز این متقاضیان، بیش از همه آماج حملات رقیبان خود، سناتورها تد کروز و مارکو روبیو بوده و حتی میت رامنی، نامزد پیشین جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری، او را فردی ناشایست برای احراز این مقام خوانده است.

XS
SM
MD
LG