لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۷

پرزیدنت ترامپ لایحه بودجه موقت را امضا می‌کند؛ دولت تعطیل نمی‌شود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ با امضای لایحه بودجه کوتاه مدت ایالات متحده خطر تعطیلی دولت را دست کم تا ماه آینده برطرف کرد.

پرزیدنت ترامپ پنج شنبه ساعاتی پیش از انقضای لایحه بودجه کل کشور، با امضای لایحه موقت، بودجه دولت را تا ۲۰ دسامبر تامین کرد. سنا با ۷۴ رای موافق در برابر ۲۰ رای مخالف این لایحه بودجه را ساعاتی قبل تصویب کرده بود.

این بودجه موقت چهار هفته فرصت در اختیار مذاکره کنندگان می گذارد تا به بن بست بر سر تامین بودجه پروژه دیوار مرزی پرزیدنت ترامپ که پیشرفت در تصویب ۱۲ لایحه تخصیص بودجه شامل یک سوم بودجه کل دولت را متوقف کرده است، پایان دهند.

مذاکره بر سر کل بودجه زمانی با مشکل روبرو شد که دولت درخواست دو حزبی برای افزودن ۵ میلیارد دلار به منظور تسهیل امور را رد کرد.

مذاکره بر سر بودجه کل کشور ممکن است تحت الشعاع تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهوری آمریکا قرار بگیرد. مجلس نمایندگان آمریکا احتمال دارد حدود ۲۰ دسامبر طرح استیضاح را به رای بگذارد.

دولت پرزیدنت ترامپ خواستار ۸.۶ میلیارد دلار بودجه مضاعف برای دیوار مرزی بین ایالات متحده با مکزیک است.

هر دو حزب می خواهند از تمدید سالانه بودجه جاری برای سال بعد پرهیز کنند. این احتمال بر بودجه دولت به خصوص پنتاگون تاثیر منفی خواهد گذاشت.

لایحه تصویب شده حاوی مفادی برای اطمینان از افزایش بودجه سرشماری ۲۰۲۰ است. این لایحه همچنین شامل ۳.۱ درصد افزایش حقوق برای ارتش است که از اول ژانویه اجرا خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG