لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۱

ماجرای تصادف همسر یک دیپلمات آمریکایی در انگلیس و واکنش پرزیدنت ترامپ به آن


پرزیدنت ترامپ گفت دولت او مشغول بررسی جهت رسیدن به راه حلی برای پرونده همسر یک دیپلمات آمریکایی در بریتانیا است. این زن آمریکایی در پی یک تصادف رانندگی منجر به مرگ یک موتور سوار، با توجه به برخورداری از مصونیت دیپلماتیک بریتانیا را ترک کرده و به آمریکا آمده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پرزیدنت ترامپ شامگاه چهارشنبه ۱۷ مهر ماه در کاخ سفید با اشاره به این که این زن آمریکایی در سمت اشتباه جاده (سمتی که خودروهای مقابل باید در آن حرکت کنند) رانندگی می‌کرد، گفت که این «تصادفی بسیار ناگوار» بوده است. وی افزود که دولت آمریکا در حال تلاش برای تماس با فرد مظنون و بررسی برای یافتن راه حلی برای این پرونده است.

پلیس بریتانیا گزارش کرده است که این زن ۴۲ ساله در تاریخ ۲۷ ماه اوت (پنجم شهریور ماه) در تصادف بین ماشینش و یک موتورسیکلت در نزدیکی پایگاه نظامی کروتون در بریتانیا که در اختیار نیروی هوایی آمریکا است، دخیل بوده است. راننده موتورسیکلت جوانی ۱۹ ساله به نام هری دان بود که در این تصادف کشته شد.

متهم این پرونده که همسر یک دیپلمات آمریکایی است، پس از تصادف بریتانیا را ترک کرده و به آمریکا آمده است. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، روز چهارشنبه گفت با پرزیدنت ترامپ صحبت و درخواست کرده این شخص به بریتانیا بازگشته و برای بررسی پرونده با پلیس همکاری کند.

از مشخصات این زن یا همسر او که یک دیپلمات آمریکایی است، هیچ اطلاعات دقیق و موثقی منتشر نشده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG