لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۱

پرزیدنت ترامپ: کاخ سفید با همه احضاریه‌های مجلس نمایندگان مقابله خواهد کرد


دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمریکا گفت کاخ سفید با همه احضاریه‌های مجلس نمایندگان به منظور انجام تحقیق درباره دولت او مقابله خواهد کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، پرزیدنت ترامپ با انتقاد از تلاش‌ها برای انجام تحقیق از سوی مجلس نمایندگان، گفت تصور می‌کرده پس از دو سال بحث‌ها در این زمینه به پایان رسیده است.

رئيس جمهوری ایالات متحده اضافه کرد که کاخ سفید با همه احضاریه‌ها مقابله خواهد کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا که دارای اکثریتی دموکرات است، پس از انتشار گزارش رابرت مولر درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به دنبال تحقیقات بیشتر درباره اتهام «مانع تراشی ترامپ در راه اجرای عدالت» هستند.

مجلس نمایندگان از جمله خواستار احضار دونالد مک‌گان، مشاور حقوقی پیشین کاخ سفید، هستند که در گزارش رابرت مولر به عنوان مقامی که به دفعات در برابر پرزیدنت ترامپ می ایستد توصیف شده است.

دموکرات ها از ۱۸ آوریل، زمان انتشار گزارش مولر درباره مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶، به مک‌گان به چشم شاهدی هم تراز مولر نگاه می‌کنند.

در گزارش ۴۴۸ صفحه‌ای مولر که بخش‌های محرمانه و حساس آن پوشانده شده است، مک‌گان یکی از معدود چهره‌های حلقه ترامپ است که وقتی رئیس جمهوری از او می‌خواهد به دو سال تحقیقات مولر پایان بدهد، رئیس خود را به چالش می کشد.

یکی از کمیته‌های مجلس نمایندگان نیز پیشتر با ارسال احضاریه‌ای خواستار دریافت فرم‌های مالیاتی پرزیدنت ترامپ در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ شده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG