لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۹

استقبال موزه‌های آمریکا از ریاست جمهوری دونالد ترامپ با ساخت مجسمه او


مجسمه دونالد ترامپ در موزه مادام توسو
مجسمه دونالد ترامپ در موزه مادام توسو

موزه مادام توسو در واشنگتن دی سی به مناسبت مراسم تحلیف دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا، مجسمه جدیدی را که از وی ساخته به نمایش گذشت.

تریس الویچ، از مدیران شعبه مادام توسو در واشنگتن دی سی در مصاحبه با بخش فارسی‌ صدای آمریکا گفت حدود یک سال پیش کار بر روی مجسمه ترامپ و همچنین هیلاری کلینتون را شروع کردند چون در آن زمان هنوز نمی دانستند کدام یک رئیس جمهور بعدی آمریکا می شود.

مجسمه دونالد ترامپ، که جدید‌ترین عضو این موزه به شمار می‌‌رود، در فضایی که به شکل دفتر کار ریاست جمهوری آمریکا است، قرار دارد. بخش بزرگی‌ از این موزه - به شکل راهرویی طولانی‌ - به مجسمه‌های تمامی‌ رئیس جمهوران آمریکا اختصاص داده شده.

مجسمه دونالد ترامپ در موزه مادام توسو
مجسمه دونالد ترامپ در موزه مادام توسو

دونالد ترامپ در این مجسمه کت و شلوار سرمه‌ای و کراوات قرمز - به رنگ‌های میهن پرستانه پرچم آمریکا - بر تن دارد. از تریس پرسیدم که چرا این ژست را برای رئیس جمهور جدید آمریکا انتخاب کردند و او پاسخ داد که این ژست ترامپ، اعتماد به نفس او را نشان می دهد.

گفتنی است که پیشتر نیز موزه مادام توسو مجسمه دونالد ترامپ را ساخته بود. اما در آن زمان به دلیل شهرت او به عنوان یک چهرهٔ ثروتمند تلویزیونی.

مجسمه باراک و میشل اوباما در موزه مادام توسو
مجسمه باراک و میشل اوباما در موزه مادام توسو

در راهروی رئیس جمهوران آمریکا چندین رئیس جمهور پیشین مانند ریگان و کلینتون و باراک اوباما در کنار بانوی اول ایستاده اند. از تریس پرسیدم آیا مجسمه ملانیا را هم خواهیم دید؟ او گفت این بستگی به مردم دارد.

"موزه مادام توسو بر اساس در خواست مردم فیگور‌ها ‌اش را می سازد. اگر دیدیم که مردم دوست دارند ملانیا را ببینند، بله، مجسمه بانوی اول جدید آمریکا را هم می‌سازیم."

مجسمه دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید ایالات متحده آمریکا از روز چهارشنبه به نمایش گذاشته شده و علاقه‌مندان می‌‌توانند از چهل و پنجمین رئیس جمهور کشور را در کنار جانشنین های وی دیدن کنند.

پرتره دونالد ترامپ در موزه پرتره واشنگتن
پرتره دونالد ترامپ در موزه پرتره واشنگتن

موزه ملی‌ پرتره نیز عکس پرتره دونالد ترامپ را به مناسبت مراسم تحلیف او به نمایش گذاشته است.

این عکس دونالد ترامپ جوان تری را نشان می دهد که در آن زمان به عنوان یک میلیاردر قرار بود عکسش به روی مجله فوربس چاپ شود. البته این عکس به این منظور استفاده نشد اما بعد‌ها خود ترامپ از این عکس برای روی جلد یکی‌ از کتاب‌هایش استفاده کرد.

موزه ملی‌ پرتره یک قسمت را به نمایش پرتره رئیس جمهوران آمریکا اختصاص داده اما عکس هر رئیس جمهور بعد از اتمام دوره ریاست جمهوریش به این قسمت افزوده می‌‌شود.

دوید وارد در مورده پرتره ترامپ صحبت می‌‌کند

یکی‌ از متصدیان موزه، دوید وارد، می گوید کار بر روی پرتره باراک اوباما شروع شده و قرار است پرتره با رنگ روغن انجام شود. پرتره رسمی‌ دونالد ترامپ نیز بعد از اتمام دوره ریاست جمهوریش در این موزه نصب خواهد شد

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG