لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۵

پرزیدنت ترامپ: آمریکا با عبور از مرحله اول مبارزه با ویروس کرونا، در آغاز مرحله بازگشایی قرار دارد


پرزیدنت ترامپ در بازدید از خط تولید ماسک در کارخانه هانی ول
پرزیدنت ترامپ در بازدید از خط تولید ماسک در کارخانه هانی ول

رئیس جمهوری ایالات متحده گفت بازگشایی آمریکا لازم است و نمی توان کشور را برای مدت طولانی تعطیلی کرد.

پرزیدنت ترامپ که به آریزونا سفر کرده بود غروب سه شنبه ۱۶ اردیبهشت گفت آمریکا مرحله اول مقابله با ویروس کرونا را سپری کرده است و در آغاز مرحله دوم قرار دارد.

به گفته او، اقتصاد آمریکا در سه ماهه سوم سال دوره انتقال را سپری می کند و در سه ماهه چهار یک دوره بسیار خوب خواهد داشت.

پرزیدنت ترامپ با حضور در کارخانه شرکت هانی ول از این شرکت که یک خط تولید ماسک ان۹۵ را طی چند هفته راه اندازی کرده و برای تامین نیاز کادر درمانی دست به کار تولید شد، تقدیر کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که در نبرد با این بیماری دولت از تمام ظرفیت های صنایع آمریکا و ظرفیت های صنایع دفاعی برای تولید لوازم مورد نیاز، از جمله ماسک، دستگاه کمک تنفسی و دیگر پوشش های محافظ کمک گرفت و از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون چنین همکاری بین دولت و صنایع آمریکا نبوده است.

پرزیدنت ترامپ با بیان اینکه برای جانباختگان این بحران دعا می‌کند و با کسانی که عزیزانشان را از دست دادند همدردی می کند، تاکید کرد که کشور در حال حاضر نیاز به بازگشایی و باز شدن کسب و کارها دارد.

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین در این سفر با شبکه ای‌بی‌سی گفتگو داشت و در آن احتمال بالارفتن شمار مرگ بر اثر کرونا در پی بازگشایی کشور را تایید کرد اما در عین حال گفت که بازگرداندن کشور به شرایط عادی همراه با رعایت مسائل بهداشتی و احتیاطی لازم است چرا که بسیاری در حال از دست دادن شغل‌های خود هستند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG