لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۷

پرزیدنت ترامپ از آرم نیروی فضایی جدید آمریکا رونمایی کرد


آرم نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا
آرم نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا

آرم نیروی فضایی جدید وزارت دفاع آمریکا منتشر شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه ۴ بهمن از آرم نیروی فضایی رونمایی کرد و در توئیتر نوشت که پیش از ارائه این آرم آبی و سفید، با رهبران نیروهای نظامی و طراحان مشورت کرده بود.

این آرم شامل یک سر پیکان با پس زمینه یک شکل کروی - نماد سیاره زمین - در فضا است که با نوشته های «نیروی فضایی ایالات متحده» و «وزارت نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا» تکمیل شده است.

این آرم رسمی که روی آن تاریخ سال ۲۰۱۹ با اعداد رومی نوشته شده، به طرح آرم فرماندهی فضایی نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا نیز شباهت دارد.

نیروی فضایی وزارت دفاع آمریکا با امضای لایحه‌ای که پرزیدنت ترامپ آن را ماه گذشته امضاء کرد، از درون فرماندهی فضایی نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا شکل گرفته است.

این طرح که از سر پیکان با پس زمینه کیهان تشکیل شده است، شباهت زیادی به آرم فرماندهی اخترناوگان، یک سازمان تخیلی در مجموعه پیشتازان فضا، دارد.

اما به گفته نیروی فضایی از این نماد که از حرف دلتا (در الفبای یونانی) گرفته شده، اولین بار در سال ۱۹۴۲ توسط نیروی هوایی ارتش آمریکا استفاده شد، و از سال ۱۹۶۱ نیز استفاده از آن در نماد‌های اولیه سازمان فضایی نیروی هوایی آمریکا رایج شده است.

پس از آن دلتا به یکی از نماد‌های عمده در آرم‌ها و نشانه‌های جامعه فضایی نظامی در آمریکا در آمده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG