لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۵

پرزیدنت ترامپ به طور سرزده وارد همایش «اقدام تغییرات اقلیمی» سازمان ملل شد


حضور پرزیدنت ترامپ و مایک پنس در همایش اقدام تغییرات اقلیمی سازمان ملل
حضور پرزیدنت ترامپ و مایک پنس در همایش اقدام تغییرات اقلیمی سازمان ملل

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به طور سر زده و در حالی که در برنامه‌ها اعلام نشده بود، وارد محل همایش اقدام تغییرات اقلیمی سازمان ملل شد.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه یکم مهر ماه و برای حضور در سخنرانی ناندرا مودی، نخست وزیر هندوستان، وارد این مراسم شد. مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، هم همراه پرزیدنت ترامپ بود.

به گزارش خبرنگار صدای آمریکا، پرزیدنت ترامپ برای شنیدن سخنرانی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، هم در این همایش ماند. با پایان یافتن سخنرانی صدراعظم آلمان، پرزیدنت ترامپ محل این مراسم را ترک کرد.

نخست وزیر هند در این همایش اعلام کرد تا سال ۲۰۲۲، هندوستان ظرفیت تولید انرژی تجدیدپذیر خود را به سقف ۱۷۵ گیگاوات خواهد رساند.

رئیس جمهوری آمریکا که به نحوه تنظیم توافق پاریس برای تغییرات اقلیمی معترض بود، ایالات متحده را از آن خارج کرد. پرزیدنت ترامپ می گوید منافع ایالات متحده در این توافق مورد نظر قرار نگرفته و موجب از دست دادن هزاران فرصت شغلی برای آمریکا می شود.

پیشتر کاخ سفید هم در بیانیه ای گفته بود: «پیمان پاریس، معامله ای بد برای آمریکایی ها است و اقدام امروز رئیس جمهوری عمل به وعده انتخاباتی او در اولویت قراردادن نیروی کار آمریکایی است.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG