لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۲

ترامپ می گوید آوارگان سوری را بیرون خواهد کرد


در حالی که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است به بالغ بر ده هزار مهاجر سوریه اجازه خواهد داد وارد آمریکا شوند، دانلد ترامپ کاندیدای جمهوریخواه ریاست جمهوری گفته است اگر انتخاب شود، آوارگان سوری را بیرون خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی ، ترامپ که زمانی گفته بود به آوارگان پناهندگی خواهد داد و آنرا یک عمل انسانی نامیده بود، چهارشنبه شب در یک پیکار انتخاباتی لحنش را تغییر داد و اظهار داشت:"به کسانی که بعنوان بخشی از این مهاجرت انبوه به این جا آمده اند ، اخطار می کنم اگر برنده شوم، آنها را باز می گردانم."

ترامپ، که در جمع بیش از ۳۵۰۰ نفر در کین، در ایالت نیو همپشایر سخن گفت، همچنین رقیبان خود سناتور مارکو روبیو و جب بوش فرماندار سابق فلوریدا را هدف گرفت و ادعا کرد آنها از یکدیگر متنفر هستند.

در رویدادی دیگر، جب بوش در یک گردهمایی با حضور حدود ۲۰۰ نفر در "بدفورد" در نیو همپشایر به ادعای ترامپ پاسخ داد و گفت او و روبیو دوست هستند و می توانند انتقاد را قبول کنند، اما بنظر می رسد چنین کاری برای ترامپ دشوار است.

در همین جلسه، یک زن جوان آمریکایی – سوری بنام نورا بلند شد و گریه کنان گفت از ۱۴ عضو خانواده اش در سوریه که خانه هایشان ویران شده است، حمایت می کند ، آنها توانسته اند به ترکیه بروند و از بوش پرسید "آیا می خواهیم به پوتین اجازه بدهیم دنیا را اداره کند؟"

بوش شجاعت زن را ستود و در مخالفت آشکار با نظر ترامپ گفت آمریکا باید در حمایت از آوارگان نقش داشته باشد. و بعد به خبرنگاران گفت بازگرداندن آنها به "دوزخ" سیاست مناسبی برای آمریکا نیست .

او اظهار نظر کرد که ترامپ در چنین مساله ای باید حساسیت بیشتری نشان دهد.

XS
SM
MD
LG