لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۵

پرزیدنت ترامپ: همه باید نفرت و نژادپرستی را محکوم کنیم


رئیس جمهوری ایالات متحده در یک سخنرانی کوتاه در کاخ سفید، از همه خواست تا سفید‌برتری، نفرت و نژادپرستی را محکوم کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده صبح دوشنبه ۱۴ مرداد در یک سخنرانی کوتاه که به طور مستقیم پخش می‌شد، در حالی که مایک پنس معاون رئیس جمهوری کنار او ایستاده بود، گفت: «مردم ما داغدار دو حادثه اهریمنی در تگزاس و اوهایو هستند. بانوی اول و من برای خانواده‌های قربانیان دعا و ابراز همدردی می کنیم.»

پرزیدنت ترامپ افزود: تیراندازی در ال‌پاسو اقدامی نژادپرستانه بود و همه باید سفید‌برتری، نفرت و نژادپرستی را محکوم کنیم.

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد: قلب‌های ما برای همه کسانی که عزیزان خود را از دست داده‌اند، شکسته است. از اف‌بی‌آی خواسته‌ایم جلوی هرگونه جرائم ناشی از نفرت و تروریسم داخلی را بگیرند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: ما باید به دنبال راه‌‌حل‌هایی باشیم که میان دو حزب توافق ایجاد کند. از وزارت دادگستری خواسته‌ام با دولت‌های ایالتی و شبکه‌های اجتماعی راه‌هایی پیدا کنند که پیام هشدار را در جریان خطر، سریع به همه بفرستد.

پرزیدنت ترامپ به شماری از اقدامات لازم اشاره کرد و گفت: درخواست کرده‌ام تا مجازات مرگ برای مسببان این جنایت‌ها، اجرا شود. باید قوانین بهداشت روانی را اصلاح کنیم تا افراد مستعد این خشونت‌ها، شناسایی و مورد درمان قرار بگیرند.

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: اینترنت، مسیری خطرناک برای افراط‌گرایی است. باید به اعماق تیره و تار اینترنت برویم و قابل از این‌که کاری بکنند، آن‌ها را متوقف کنیم.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG