لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۲

رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان سنا استیضاح پرزیدنت ترامپ را محکوم کرد


آرشیو
آرشیو

میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان سنای آمریکا، استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در مجلس نمایندگان را محکوم کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس در روز پنجشنبه، این سناتور جمهوری‌خواه طی سخنانی در صحن سنا، رسیدگی به اسیتضاح دونالد ترامپ را «غیرمنصفانه‌ترین» در تاریخ مدرن آمریکا خواند.

آقای مکانل، سناتور ایالت کنتاکی، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، را متهم کرد که از ارسال «محصول بنجل خود به سنا» می هراسد.

به گزارش آسوشیتدپرس، نانسی پلوسی در یک کنفرانس خبری که اواخر چهارشنبه برگزار شد از ذکر زمان ارسال پرونده موارد استیضاح به سنا، خودداری کرد.

مجلس نمایندگان ایالات متحده که اکثریت آن را دموکرات ها تشکیل می دهند، روز چهارشنبه هر دو مورد اتهامی مطرح شده علیه پرزیدنت ترامپ را تایید کردند. یک اتهام سوءاستفاده رئیس جمهوری از قدرت در رابطه با اوکراین و دیگری ممانعت او از کار کنگره در جریان تحقیقات استیضاح است.

دونالد ترامپ ارتکاب هرگونه کار نادرستی را انکار کرده و روند استیضاح خودش را یک «ساحره گیری» (کنایه از انگ زنی و جرم تراشی برای فردی با دیدگاه مخالف) خوانده است. انتظار می رود مجلس سنا، که اکثریت و کنترل آن در اختیار جمهوریخواهان است، رئیس جمهوری را تبرئه کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG