لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۵

پرزیدنت ترامپ از تصمیم رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان انتقاد کرد


دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده، با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در توئیتر به انتقاد از تصمیم جدید رئيس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا برای بررسی صورت‌حساب‌های مالی او پرداخت.

پرزیدنت ترامپ امروز پنج‌شنبه ۱۸ بهمن ماه نوشت: «پس از این‌که آدام شیف نتوانست سندی برای ارتباط با روسیه پیدا کند، به دنبال بررسی همه جنبه‌های زندگی من است، چه مالی و چه شخصی، حتی اگر دلیلی برای این کار وجود نداشته باشد. این اتفاق - [یعنی] آزار و اذیت بدون انتهای رئيس‌جمهوری - پیشتر هرگز رخ نداده بود. دموکرات‌ها و کمیته‌شان دیوانه شده‌‌اند.»

رئيس‌جمهوری آمریکا در توئیت دیگری نوشت: «جمهوری‌خواهان هرگز چنین کاری با پرزیدنت اوباما نکردند. این کار بدان معنا است که فرصتی برای انجام کارهای دولت وجود نخواهد داشت. شنیده‌ام که سران کمیته دیگر هم قصد انجام همین کار را دارند. حتی با استفاده از ربودن افرادی که در کاخ سفید کار می‌کنند. این جست‌وجوی بی‌معنا همچنان ادامه دارد.»

آدام شیف، رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که بررسی‌ها درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا فراتر خواهد رفت و به مسایلی چون پول‌شویی و مسایل مالی و تجاری مرتبط با منافع پرزیدنت ترامپ، خانواده و نزدیکانش در روسیه خواهد پرداخت.»


رابرت مولر، بازرس ویژه، پیرامون دخالت احتمالی روسیه در آخرین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و رابطه آن‌ها با ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ تحقیق می‌کند. او همچنین درباره احتمال تلاش رئیس جمهوری در جلوگیری از اجرای عدالت طی دو سال گذشته هم مشغول بازرسی است.

پرزیدنت ترامپ هر نوع تبانی با روسیه در جریان انتخابات را تکذیب کرده است و کار رابرت مولر را «شکار جادوگر» (اتلاف وقت) می‌داند.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG