لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۲

پرزیدنت ترامپ به افسران کشته شده در افغانستان ادای احترام کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ پنج شنبه به دو افسر نیروی زمینی ایالات متحده که اوایل این هفته در سقوط یک هلی کوپتر در افغانستان کشته شدند ادای احترام کرد.

رئیس جمهوری و بانوی اول آمریکا به همراه چند مشاور ارشد برای ملاقات با خانواده دو افسر کشته شده، دیوید سی کِنِیدل ۳۳ ساله و کرک فوچیگامی ۲۵ ساله، به «پایگاه هوایی دوور» در ایالت «دِلِور» رفتند.

رئیس جمهوری آمریکا، همراه با ملانیا ترامپ، بانوی اول، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده، و رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، از جمله گروهی بودند که در مراسم ۱۲ دقیقه ای حمل تابوت ها با پرچم ایالات متحده به دست «گارد ویژه نیروی زمینی» حضور داشتند.

پرزیدنت ترامپ و ژنرال میلی به نشانه احترام به سربازان سلام نظامی دادند، در حالی که بانوی اول آمریکا و رابرت اوبرایان دست های خود را بر روی قلب شان گذاشته بودند.

پرزیدنت ترامپ گفته است دریافت پیکر سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ دشوارترین کاری است که باید به عنوان رئیس جمهوری انجام دهد.

دیوید کنیدل اهل تگزاس و کرک فوچیگامی اهل هاوایی بودند. هلی کوپتر آنها روز چهارشنبه در عملیات کمک به نیروهای مستقر در ولایت لوگر در شرق افغانستان سقوط کرد.

شمار نیروهای آمریکایی کشته شده در افغانستان در سال جاری به ۱۹ نفر رسیده است.

طالبان مسئولیت ساقط کردن این هلی کوپتر را برعهده گرفت.

طی ۱۸ سال جنگ در افغانستان بیش از ۲۴۰۰ آمریکایی در آن کشور کشته شده اند.

در مراسم پنج شنبه، دیوید نورکوئست، قائم مقام وزارت دفاع آمریکا، و رایان مک کارتی، وزیر نیروی زمینی آمریکا، هم حضور داشتند.

این دومین سفر پرزیدنت ترامپ به پایگاه نظامی دلور در سال جاری و سومین سفر او به آن جا در مقام رئیس جمهوری بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG