لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۴

پرزیدنت ترامپ انتقاد اوباما از واکنش او به همه‌گیری ویروس کرونا را رد کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ پس از انتقادهای باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا، از واکنش ایالات متحده به همه‌گیری ویروس کرونا او را یک «رئیس‌جمهوری بی‌کفایت» خواند.

باراک اوباما روز شنبه در یک سخنرانی خطاب به فارغ التحصیلان دانشگاه بدون نام بردن از فرد خاصی گفت: «این همه‌گیری سرانجام پرده را از مقابل این ایده، که بسیاری از افراد مسئول می‌دانند چه می‌کنند، به طور کامل کنار زد.»

پرزیدنت ترامپ روز یکشنبه در پاسخ به پرسشی در این زمینه گفت: «ببینید، فقط این را می‌توانم بگویم که او یک رئیس‌جمهوری بی‌کفایت بود، به شدت بی‌کفایت.»

ایالات متحده با حدود ۱.۵ میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۹۰ هزار مرگ ناشی از آن به کانون همه‌گیری ویروس کرونا بدل شده است. منتقدان دولت را متهم می‌کنند که با بی اعتنایی به ابعاد شیوع این بیماری در هفته های تعیین کننده آغازین موجب وخامت اوضاع شده اند.

اما مقام ارشد بهداشت ایالات متحده این اتهام که دولت در برابر مردم کوتاهی کرده است، را رد می‌کند. الکس ایزار، وزیر بهداشت و درمان ایالات متحده، روز یکشنبه به شبکه خبری «سی ان ان» گفت: «وضع می توانست بسیار بسیار بدتر از این باشد.» او افزود ایالات متحده طی دو ماه گذشته توانست موج شیوع بیماری را مهار کند.

پرزیدنت ترامپ در توییتی گفت: «از نظر پزشکی در شرایط واقعا خوبی برای حل وضعیت ویروس کرونا قرار داریم. این امر اتفاق خواهد افتاد.»

رئیس جمهوری آمریکا در بازگشت از «کمپ دیوید» گفت: «ما جلسات فوق العاده ای داشتیم. پیشرفت های فراوانی در بسیاری از جبهه‌ها، از جمله یافتن یک درمان برای این بلای همه‌گیر که کشور ما را تهدید کرده، به دست آمده است.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG