لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۵

طرفداران و معترضان برای گردهمایی انتخاباتی ترامپ در فلوریدا صف کشیدند


گروهی از حامیان پرزیدنت ترامپ
گروهی از حامیان پرزیدنت ترامپ

بخش انگلیسی صدای آمریکا - کمپین انتخاباتی پرزیدنت دونالد ترامپ برای دور دوم ریاست جمهوری سه شنبه شب در مرکز شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا رسما آغاز می شود. طرفداران وفادار ترامپ از دوشنبه صبح در مقابل «اَموِی سنتر» چادر زده اند.

بسیاری از حاضران می گویند از سیاست های اقتصادی و مهاجرتی ترامپ حمایت می کنند.

نیتان گان جوانی که برای اولین بار در انتخابات ۲۰۲۰ رای خواهد داد می گوید از سیاست ترامپ در اولویت بخشیدن به آمریکا حمایت می کند.

مخالفان رئیس جمهور از جمله شماری از مهاجران بدون مدرک اقامت که پیشتر در باشگاه گلف ترامپ کار می کردند، گردهمایی های جداگانه ای خواهند داشت.

ایالت فلوریدا با ۲۹ رای کالج انتخاباتی بزرگترین ایالت به اصطلاح آونگی است و پیروزی در آن برای رسیدن به حدنصاب ۲۷۰ رای کالج انتخاباتی و ورود به کاخ سفید بسیار حیاتی است.

ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ با اختلاف ۱ درصد در فلوریدا برنده شد.

جمهوریخواهان در فلوریدا می گویند تفاوت انتخابات ۲۰۱۶ با ۲۰۲۰ در این است که این دوره جمهوریخواهان در اتحاد کامل هستند.

فرمانداری و مجلس ایالتی فلوریدا از دهه ۹۰ میلادی در دست جمهوریخواهان بوده، اما این ایالت در انتخابات ریاست جمهوری با رای بسیاری نزدیک به روسای جمهور از دو حزب رای داده است. در انتخابات سال ۲۰۰۰، نتیجه رقابت جرج بوش و ال گور در فلوریدا را حدود ۵۰۰ رای از ۶ میلیون رای تعیین کرد.

در ۵۰ سال گذشته در تاریخ انتخابات در آمریکا راه ورود به کاخ سفید به استثنای ریاست جمهوری بیل کلینتون در سال ۱۹۹۲ همواره شامل پیروزی در فلوریدا بوده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG