لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۵

پرزیدنت ترامپ: بجای صرف ۶ تریلیون در خاورمیانه، آن را صرف آمریکا می‌کنیم


آقای ترامپ پنجشنبه شب در شهر هانتینگتون ایالت ویرجینیای غربی سخنرانی کرد.
آقای ترامپ پنجشنبه شب در شهر هانتینگتون ایالت ویرجینیای غربی سخنرانی کرد.

پرزیدنت دونالد ترامپ در یک سخنرانی به آمریکایی ها وعده داد دولت او بجای هزینه میلیاردها دلار در منطقه خاورمیانه، قصد دارد این بودجه را صرف مسایل داخلی و عمرانی آمریکا کند.

رئیس جمهوری آمریکا که پنجشنبه شب ۱۲ مرداد در شهر هانتینگتون ایالت کوچک ویرجینیای غربی سخنرانی می کد، گفت: ما ۶ تریلیون در خاورمیانه خرج کردیم در حالیکه اکنون خاورمیانه صد برابر ناامن تر شده است. چرا؟ ما این بودجه را صرف کشور می کنیم.

اشاره آقای ترامپ به هزینه ها برای دو جنگ در افغانستان و عراق و هزینه های انجام شده برای تقویت متحدان آمریکا در سوریه است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در این سخنرانی تاکید کرد: بارها گفته ام. کشورمان را از رادیکال های اسلامی امن نگه می دارم. این را قول می دهم.

تازه ترین خبرها را در توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید

آقای ترامپ در سخنرانی پنجشنبه شب خود با دفاع از لایحه مهاجرتی جدید گفت این لایحه اگر تصویب شود مهاجران جدید تا پنج سال اول نمی توانند از کمک های دولت استفاده کنند.

اشاره او به لایحه جدیدی است که با همکاری دو سناتور جمهوریخواه آماده شده و محدودیت هایی برای صدور گرین کارت یا کارت اقامت دائم آمریکا برای شهروندان خارجی اعمال می کند.

روسیه بهانه است

پرزیدنت ترامپ در جمع انبوهی از هواردانش در ایالت ویرجینیای غربی پیامدهای مرتبط با اتهام دخالت روسیه در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری این کشور را کاملا ساختگی توصیف کرد.
آقای ترامپ با اشاره به تحقیقات کنگره درباره هرگونه ارتباط کارزار انتخاباتی او با روسیه گفت این داستان روسیه کاملا ساختگی است. عملا بهانه برای سرپوش گذاشتن بر سنگینترین شکست در تاریخ سیاسی آمریکاست. همه سروصدا سر همین است.... چون بهانه دیگری ندارند، درباره آن حرف می زنند. بازپرس ویژه باید درباره حذف سی و سه هزار ایمیل هیلاری کلینتون تحقیق کند.

پرزیدنت ترامپ با انتقاد از سیاستمداران واشنگتن گفت آنها بعد از شکست بزرگ،‌ به دنبال پیش کشیدن موضوع روسیه هستند.

اشاره پرزیدنت ترامپ به استفاده خانم کلینتون از سرور شخصی خود در زمان تصدی وزارت خارجه بود. بر پایه تحقیقات پلیس فدرال، گرچه خانم کلینتون در این امر کاملا بی مهابا عمل کرده اما عملی مجرمانه صورت نگرفته است.

پرزیدنت ترامپ در اجتماع دیروز ، بار دیگر تلاشش را برای آنچه وی خشکاندن باتلاق در واشنگتن توصیف کرده است پیش کشید.

وی گفت: آنها می خواهند که شما را از رهبری که شما به او رای دادید با خبر جعلی محروم کنند و این عملا توهین به شما و از آن مهمتر به همه کشور و قانون اساسی ماست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG