لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۰

پرزیدنت ترامپ: ارتش آمریکا می‌تواند سریعا برای کمک به مسئولان مینه‌سوتا در جریان اعتراضات فرا خوانده شود


پرزیدنت ترامپ روز شنبه دهم خرداد از مسئولان در مینه‌سوتا خواست هنگام بازگرداندن نظم و قانون در مینه‌سوتا در پی اعتراضات اخلالگرانه، «قاطع‌تر» باشند و گفت که ارتش ایالات متحده می‌تواند سریعا برای ارائه کمک فرا خوانده شود.

ترامپ پیش از سوار شدن بر هلیکوپتر برای پرواز به مقصد فلوریدا، برای حضور در محل پرتاب برنامه‌ریزی شده راکت به فضا در عصر شنبه، به خبرنگاران در کاخ سفید گفت، «آنها باید قاطع‌تر باشند. باید قدرتمندتر باشند. یاد جرج فلوید را گرامی بدارند. و برای گرامیداشت یاد او قاطع‌تر باشند.»

ترامپ همچنین گفت، ارتش ایالات متحده برای کمک به مسئولان در مینه‌سوتا، در صورتی که کمک لازم باشد، آماده است.

او گفت «اگر آنها هر وقت بخواهند که ارتش ما فراخوانده شود، ارتش‌مان را آماده، مشتاق و توانا داریم، و هر زمان که ارتش‌مان را بخواهند، می‌توانیم نیروها را خیلی سریع در محل داشته باشیم.»

ترامپ گفت «ما می‌توانیم ارتش مان را خیلی سریع داشته باشیم. آنها باید قاطع باشند، آنها باید نیرومند باشند، آنها باید محترم شمرده شوند.» وی افزود فعالان «افراطی چپ» در میان معترضان هستند.

ترامپ با استفاده از اصطلاح سیاسی «آنتیفا» که کوتاه شده عبارت ضدفاشیست است و در مورد گروه‌های جامعی از فعالانی که اعتقادات سیاسی آن به سمت چپ افراطی تمایل دارد به کار می‌رود، تاکید کرد که «به خاطر این جماعت، این آنتیفا، و افراد بد، آنها باید قاطع باشند تا آنها نتوانند این کارها را بکنند.»

در اعتراض به مرگ جرج فلوید در روز دوشنبه، راهپیمایی‌های خشونت‌بار اعتراضی در مینیاپولیس و در بیش از سی شهر دیگر آمریکا به راه افتاده است. جرج فلوید یک مرد ۴۶ ساله سیاهپوست آفریقایی آمریکایی است که یک مامور پلیس سفیدپوست هنگام بازداشت او به ظن کلاهبرداری، که یک جرم غیرخشن است، برای چند دقیقه با زانو روی گردن او نشست و مدتی بعد در بازداشت جان سپرد. پلیس بعدا گفت فلوید هنگام دستگیری مقاومت می‌کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG