لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۰

پرزیدنت ترامپ: آمار مرگ بر اثر ویروس کرونا در آمریکا کمتر از حد پیش‌بینی شده خواهد بود


دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده گفت هرچند پیشتر اعلام شده بود تلفات جانی ناشی از ویروس کرونا حدود ۱۰۰ هزار تن تخمین زده می‌شود، ولی این آمار در آمریکا کمتر خواهد بود.

پرزیدنت ترامپ روز جمعه ۲۲ فروردین و در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت آمار تلفات ناشی از شیوع ویروس کرونا در حال پایین آمدن است و شرایط در ایالت‌های نیواورلئان، لوئیزیانا و میشیگان به وضعیت ثبات رسیده است.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به پیش‌بینی‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تلفات جانی در آمریکا را تخمین می‌زدند گفت همه مردم آمریکا سخت تلاش کرده‌اند ولی به نظر می‌رسد آمار تلفات - هر چند هنوز متاسفانه بالاست - کمتر از ۱۰۰ هزار نفر و در حدود ۶۰ هزار نفر باشد.

به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، آخرین آمار مرگ ناشی از گسترش ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا عصر روز جمعه از ۱۸ هزار نفر گذشته است.

پرزیدنت ترامپ افزود: ما در شرایط بهتری هستیم، تجهیزات پزشکی و درمانی و دستگاه‌های کمک‌تنفسی به اندازه داریم و مقادیر بیشتری در حال تولید است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین افزود هفته آینده تصمیمات جزئی‌تر و دقیق‌تری در مورد سازمان بهداشت جهانی اعلام خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر گفته بود: «سازمان بهداشت جهانی واقعا اشتباه بزرگی کرد. [این سازمان] که بودجه اش عموما توسط ایالات متحده تامین می شود، به دلایلی بسیار چین‌محور است. ما این مساله را به دقت مد نظر قرار می دهیم. خوشبختانه من توصیه آن‌ها را مبنی بر بازگذاشتن مرزهایمان بر روی چین در همان آغاز رد کردم. چرا به ما چنین توصیه اشتباهی کردند؟»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG