لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۴

کنایه پرزیدنت ترامپ به اسکاری‌ها: تمرکزتان بر مسائل سیاسی موجب اشتباهات اسکار شد


U.S. President Donald Trump.
U.S. President Donald Trump.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اشتباه تاریخی مراسم اسکار روز یکشنبه را تمرکز بیش از حد آکادمی فیلم بر مسائل سیاسی روز دانست.

در مراسم امسال مهم ترین برنده یعنی بهترین فیلم اشتباها «لا لا لند» اعلام شد و لحظاتی بعد مشخص شد که اشتباه شده و برنده این جایزه فیلم «مهتاب» است.

وارن بیتی، بازیگر کهنه کار هالیوود که همراه با فی داناوی این جایزه را اعلام کرده بودند، بعد از این اشتباه گفت که به آنها کارت اشتباه را داده اند.

اما به باور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دلیل این مشکل تمرکز بیش از حد سازماندهندگان بر مسائل سیاسی بوده است.

آقای ترامپ در مصاحبه ای با شبکه خبری «بریت بارت» گفت: «آنها انقدر حواسشان به مسائل سیاسی بود که نتیجه اش آن خرابکاری بود. اتفاق بدی بود و از شکوه اسکار کاست.»

هرچند پیش بینی می شد این مراسم سیاسی و در انتقاد از ترامپ باشد، اما کمتر روی سیاسی داشت. مجری مراسم در میان برنامه یکبار به پرزیدنت ترامپ توئیت کرد و البته جوابی از رئیس جمهوری نگرفت.

انوشه انصاری یکی از دو نماینده اصغر فرهادی برنده اسکار بهترین فیلم خارجی در پیامی به نقل از او، از ممنوعیت ورود شهروندان ایران و شش کشور مسلمان دیگر انتقاد کرد و گفت که «سینماگران می‌توانند با چرخاندن دوربین‌های شان به سمت مشترکات انسانی، کلیشه‌های غلط از ملیت‌ها و ادیان را بشکنند و موجب همدردی و همبستگی مردم جهان را فراهم کنند. همدردی چیزی‌ است که ما امروز بیشتر از هر زمان دیگر به آن نیاز داریم.»

رویداد روز یکشنبه بد ترین اشتباهی که تاکنون در تاریخ اسکار رخ داد، محسوب می شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG