لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۰

ذهن پرزیدنت ترامپ همواره درگیر انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ با افزایش شمار مرگ و میر ناشی از همه گیری ویروس کرونا در ایالات متحده رو در رو است، اما انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر را از نظر دور ندارد.

رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه صبح در یکی از برنامه‌های مورد علاقه‌اش به نام «فاکس اند فرندز» در «شبکه خبری فاکس» گفت: «من نمی‌توانم تصور کنم هیچ رئیس جمهوری بتواند بیش از آن چه من انجام داده ام کاری کند.»

پرزیدنت ترامپ درباره جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا و رقیب دموکرات احتمالی‌اش در انتخابات آینده، گفت: «اگر جو خوابالو [لقبی که پرزیدنت ترامپ به جو بایدن داده است] رئیس جمهوری بود، نمی‌دانست چه اتفاقی دارد می افتد.»

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن، به خاطر اعمال مقررات فاصله‌گیری اجتماعی برای مهار گسترش ویروس کرونا، از حضور در گردهمایی‌های انتخاباتی محروم شده اند.

جو بایدن اخیرا از استودیوی خانگی محل سکونتش در ایالت دِلِور در گفتگوهای تلویزیونی شرکت کرد. بایدن در رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات ها با فاصله چشمگیری از سناتور برنی سندرز جلو افتاده است.

معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا واکنش پرزیدنت ترامپ به شیوع ویروس کرونا را مورد انتقاد قرار داده است و می گوید او باید به متخصصان بهداشت و سلامت گوش دهد.

نظرسنجی ها از افزایش رضایت عمومی از عملکرد پرزیدنت ترامپ در برابر شیوع ویروس کرونا در هفته ها و روزهای اخیر حکایت دارد.

در نظرسنجی های اخیر در باره محبوبیت عمومی نامزدهای انتخاباتی بایدن با فاصله ای اندک از پرزیدنت ترامپ پیش است.

رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با «فاکس نیوز» گفت اندرو کومو، فرماندار دموکرات ایالت نیویورک، رقیب به مراتب سخت‌تری از بایدن برای او خواهد بود. واکنش کومو به شیوع ویروس کرونا در نیویورک مورد تحسین عمومی قرار گرفته است.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در مصاحبه ای با «سی ان ان» با اشاره به کمبود تجهیزات درمانی در سراسر ایالات متحده ادعا کرد اقدامات پرزیدنت ترامپ به قیمت جان مردم آمریکا تمام شده است. پلوسی گفت که پرزیدنت ترامپ در آغاز در تشخیص مرگبار بودن ویروس کرونا کوتاهی کرد.

پرزیدنت ترامپ نیز در واکنش گفت آن زن (نانسی پلوسی) مشکل دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG