لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۸

گزینه جدید ترامپ برای ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده| بیوگرافی ژنرال سه ستاره


ژنرال «کنت مک کنزی»، ۶۱ ساله، سابقه خدمت در ارتش آمریکا در ماموریت های خاورمیانه را دارد.
ژنرال «کنت مک کنزی»، ۶۱ ساله، سابقه خدمت در ارتش آمریکا در ماموریت های خاورمیانه را دارد.

رئیس جمهوری آمریکا یک افسر کهنه کار ارشد نیروی دریایی ایالات متحده را برای اداره فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا مشهور به«سنتکام» برگزید.

ژنرال «کنت مک کنزی جونیور» (به انگلیسی: Kenneth McKenzie) در صورت تایید توسط سنا، جایگزین ژنرال «جوزف وُتل» خواهد شد که پیشتر اعلام کرد بازنشسته خواهد شد.

ژنرال مک کنزی که کارش را به عنوان تفنگدار دریایی شروع کرد، در ۱۹۷۹ به فرماندهی تفنگداران دریایی آمریکا گماشته شد و در سال های پس از حملات سپتامبر ۲۰۰۱، این نیروها را در عراق و افغانستان هدایت کرد.

این ژنرال سه ستاره، مدتی در جمع نیروهای بین المللی موسوم به ایساف، به عنوان دستیار معاون رئیس ستاد کل نیروها در امور با ثبات کردن افغانستان خدمت کرد. او در سال ۲۰۰۸، معاون مدیر عملیات در مرکز فرماندهی ملی ارتش در پنتاگون شد.

ژنرال آمریکایی مدتی را هم در نیروهای بین‌المللی موسوم به «ایساف»، به عنوان دستیار معاون رئیس ستاد کل در امور با ثبات کردن افغانستان فعالیت کرد. وی پیش از برگزیده شدن توسط پرزیدنت ترامپ، از مدیران ستادکل نیروهای مسلح بود.

او در حالی جانشین ژنرال وتل می شود که توسط باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا و تایید سنا منصوب شده بود.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده مشهور به «سنتکام»، نام یکی از شش ستاد فرماندهی کل ارتش آمریکا است.

ژنرال مک کنزی در زمانی این مسولیت را به عهده می گیرد که پنتاگون تحت رهبری جیم متیس وزیر دفاع در پی آن است که تمرکز و برتری نظامی آمریکا را از جنگهای ۱۷ سال گذشته با ستیزه جویان در خاورمیانه، متوجه قدرت های بزرگ از جمله روسیه و چین کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG