لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۶

دونالد ترامپ بن کارسون را نامزد وزارت مسکن و شهرسازی کرد


تیم انتقالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز دوشنبه از نامزدی دکتر بن کارسون به عنوان نامزد وزارت مسکن و شهرسازی خبر داد.

آقای ترامپ در بیانیه ای ضمن اعلام این تصمیم خود گفت: «بن کارسون ذهنی درخشان دارد و مشتاق توانمند کردن جوامع و خانواده ها است. درباره برنامه توسعه شهری من و پیامی که برای بهبود اقتصاد داریم صحبت های طولانی داشته ایم. او نیز درباره آینده کشورمان با من همنظر است.» رئیس جمهوری منتخب آمریکا آقای کارسون را فردی سرسخت خواند که هرگز تسلیم نمی‌شود.

وزیر مسکن و شهرسازی در آمریکا بر برنامه های مسکن دولت فدرال نظارت دارد و در کار سیاست گذاری بر وضعیت بی خانمانی و تبعیض در گرفتن مسکن، کمک می کند. متصدی پیشنهادی این سمت مانند دیگر پست های کابینه دولت باید مورد تایید سنای آمریکا قرار گیرد.

پیشتر در روز چهارشنبه کارسون روی صفحه فیسبوک خود تلویحا گفت که احتمالا نامش به عنوان سمت فوق معرفی خواهد شد. او نوشت: «بعد از مذاکرات جدی با تیم انتقالی ترامپ احساس میکنم که می توانم مراکز شهری کشورمان را برای همگان بهبود بخشم.»

ترامپ در توییتی در دو هفته پیش کارسون را «فردی بسیار بااستعداد» معرفی کرد و گفت او را برای وزارت مسکن و شهرسازی مدنظر دارد.

دونالد ترامپ در زمان کمپین انتخاباتی وعده داده بود که به وضعیت زندگی در مناطق بد شهری آمریکا رسیدگی خواهد کرد. او از جمله در ماه اکتبر در اوهایو گفت: «خشونت، مرگ، بی سوادی، بیکاری. ما با جامعه آفریقایی-آمریکایی کار می‌کنیم تا مشکل مناطق مرکزی شهرها را حل کنیم.» او گفت: «ما امنیت را بازمی‌گردانیم.»

بن کارسون جراح بازنشسته اعصاب و یکی از داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری از حزب جمهوری خواه بود. در جریان رقابت های اولیه انتخاباتی دونالد ترامپ او را «بی انرژی» خوانده و در حساب توییتر خود مورد برخی انتقادات قرار داده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG