لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۷

اختلاف ورزشکاران "ان اف ال" با دونالد ترامپ


زانو زدن بازیکنان ان اف ال برای نشان دادن همبستگی
زانو زدن بازیکنان ان اف ال برای نشان دادن همبستگی

روز یکشنبه بازیکنان تیم «بالتیمور ریونز» و « جکسونویل جگوارز » به سخنان پرزیدنت ترامپ واکنش نشان دادند. در استادیوم «ویمبلی» لندن، برخی از بازیکنان، هنگام پخش سرود ملی به جای ایستادن، زانو زدند و تعدادی دیگر به نشانه همبستگی با این بازیکنان، بازوانشان را حلقه کردند. این اتفاق مشابه که در بسیاری از استادیوم های ورزشی سراسر آمریکا پیش از بازیهای دیروز رخ داد، اعتراضی بود به سخنان روز جمعه پرزیدنت ترامپ که در آلاباما بیان شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا گفته بود: «دوست ندارید ببینید که یکی از صاحبان تیم‌های «ان اف ال»، وقتی میبیند فردی به پرچم احترام نمی گذارد، بگوید: همین الان این بازیکن حرامزاده را از زمین بیرون کنید. او اخراج است! اخراج!؟»

این سخنان پرزیدنت ترامپ در واکنش به نایستادن بازیکنان هنگامِ پخش سرود ملی بود که به گفته او نشانه بی احترامی به پرچم ایالات متحده است. روز شنبه پرزیدنت ترامپ در واکنش به عدم شرکت «استیفن کری»، بازیکن سیاهپوست تیم بسکتبال «گلدن استیت واریرز»، در مراسم تجلیل از قهرمانان لیگ ان بی ای در کاخ سفید، از دعوت تیم قهرمان فصل قبل صرف نظر کرد.

استیفن کری، بازیکن تیم «گلدن استیت واریرز» در پاسخ به سخنان ترامپ گفت: «موضع من همان است که دیروز بوده و فرقی نکرده و در آینده هم درمقابل آنچه که در کشور اتفاق می افته همین خواهد بود، بخصوص برخوردهای رئیس جمهور به عنوان نماینده ما و من که به شیوه تخریبی عنوان می شود»

«استیو کر» مربی این تیم هم گفت تا به حال چنین اختلاف دیدگاه سیاسی بین بازیکنان و رئیس جمهور منتخب پیش نیامده بود.

«کالین کاپرنیک» بازیکن فوتبال آمریکایی، سال گذشته، چالش زانو زدن هنگام پخش سرود ملی را مرسوم کرد. این بازیکن سرشناس حالا بدون تیم است و موفق به امضا قرارداد جدیدی نشده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG