لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۳

پرزیدنت ترامپ: آمریکا بزرگترین قدرت نظامی جهان است؛ امیدواریم هرگز مجبور به استفاده از جنگ‌افزارهایمان نشویم


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در جریان مراسم شروع به کار رسمی رئیس جدید ستاد مشترک نیروهای نظامی، گفت که آمریکا بزرگترین قدرت نظامی در تاریخ جهان است، ولی امیدوار است هیچ‌گاه مجبور نشود از جنگ‌افزارهای فوق پیشرفته‌اش استفاده کند.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه هشتم مهر ماه و در مراسمی که برای شروع به کار ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای نظامی آمریکا، و پایان کار ژنرال جوزف دانفورد در این سمت، برگزار شد، سخنرانی کرد.

پرزیدنت ترامپ در مراسم معرفی و شروع به کار رسمی ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای نظامی
پرزیدنت ترامپ در مراسم معرفی و شروع به کار رسمی ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای نظامی

رئیس جمهوری آمریکا با تقدیر از کهنه‌سربازان و حامیان نیروهای نظامی تاکید کرد ایالات متحده در حوزه سلاح‌های متعارف قدرت بدون رقیب در جهان است و ابراز امیدواری کرد هیچ‌گاه مجبور به استفاده از این تسلیحات نشود.

برگزاری این مراسم با بارش باران همراه بود. پرزیدنت ترامپ در ابتدای سخنرانی خود گفت: «می‌گویند اگر در یک مراسم مهم باران ببارد، اقبال زیادی به همراه دارد. بنابراین [ژنرال] مارک [میلی]، شما دورانی بسیار پُربار در پیش خواهید داشت.»

در این مراسم که در پایگاه نظامی «مایر-هندرسون» در ایالت ویرجینیا برگزار شد، مارک اسپر وزیر دفاع، مایک پمپئو وزیر خارجه، و مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا، هم حضور داشتند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG