لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۴

دیدار ترامپ و مودی؛ شباهت‌ها و تفاوت‌های رهبران آمریکا و هند


نخست وزیر هند در کاخ سفید میهمان پرزیدنت ترامپ بود.
نخست وزیر هند در کاخ سفید میهمان پرزیدنت ترامپ بود.

مقاله ای از سی کریستین فِیر و بهارات گوپالاسوامی در نشریه فارین افرز

ملاقات نارندرا مودی نخست وزیر هند، در کاخ سفید با پرزیدنت ترامپ در حالی برگزار شد که در نگاه نخست دو رهبر، هم راه به نظر می رسند: هر دو رویکرد انتقادی علیه مسلمانان و مهاجران در پیش گرفته اند. هر دو رهبرانی پوپولیست هستند. همین امر باعث شد بسیاری از هندوها از ریاست جمهوری ترامپ حمایت کنند.

اما چالش های فراوان پیش روی دو کشور باعث شده است که از این ملاقات بزرگ انتظاراتی پایین وجود داشته باشد.

دونالد ترامپ بر مبنای این ایده در انتخابات رقابت کرد که مهاجران مشاغل آمریکایی ها را از دست آن ها در می آورند. پرزیدنت ترامپ اخیرا یک فرمان اجرایی صادر کرد که دریافت ویزای «اچ ۱» را برای هندی ها دشوارتر کرده است. این فرصت های شغلی برای هندی ها از اهمیت بالایی برخوردار است. نارندرا مودی در واکنش از واشنگتن خواست با ذهنی باز درباره پذیرش کارگران هندی دارای مهارت برخورد کند.

رویکرد مهاجرتی رییس جمهوری آمریکا باعث شد که هندوها و سیک ها در ایالات متحده مورد حمله نژادپرستان قرار بگیرند. از این رو، بسیاری از هندی ها در تصمیم خود برای کار و ادامه تحصیل در آمریکا تجدید نظر می کنند.

اخیرا پرزیدنت ترامپ هند را بر سر توافق تغییرات اقلیمی هم مورد انتقاد قرار داد و گفت مبنای تعهد دهلی نو به این توافق مزایای مالی بوده است تا تلاش آن کشور برای کاستن از تغییرات اقلیمی کره زمین.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG