لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

ترامپ: «برای تکمیل کابینه با افرادی فوق العاده ملاقات میکنم»


دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب در لابی برج ترامپ و در ملاقات کوتاه با خبرنگاران
دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب در لابی برج ترامپ و در ملاقات کوتاه با خبرنگاران

دونالد ترامپ روز سه شنبه برای دقایق کوتاهی در میان خبرنگاران در لابی برج ترامپ در شهر نیویورک ظاهر شد.

رییس جمهوری منتخب آمریکا در این دیدار گفت که تمام روز سرگرم دیدار و مذاکره با افراد است تا روند تکمیل کابینه آینده خود را پیش ببرد و از جمله فرد مورد نظر خود برای سمت هایی چون وزارت خارجه ایالات متحده، انتخاب کند.

او بدون آن که نام کسی را ببرد گفت که در ادامه روز شماری از افرادی که وی آنها را «آدمهای بزرگ» نامید با او دیدار خواهند کرد.

وی در توضیح به پرسشی درباره توئیت امروزش که از دولت کنونی خواسته بود قرار داد ساخت هواپیمای جدید رییس جمهوری را لغو کند توضیح داد و گفت «هواپیمای رییس جمهوری موسوم به ایرفورس وان، از نوع ۷۴۷ است که توسط شرکت بوئینگ با ویژگیهای خاص ساخته می شود.»

ترامپ در توییتر نوشت: «بويينگ هواپيماى ٧٤٧ جديدى را براى روساى جمهورى آينده مى سازد اما هزينه آن خارج از کنترل و بيش از ٤ ميليارد دلار است. سفارش را لغو كنيد.»

آقای ترامپ در میان خبرنگاران گفت: «هواپیما وضعیت خوبی ندارد و برای ساخت هواپیمای جدید ریاست جمهوری، بوئینگ صورت حساب چهار میلیارد دلاری ارائه کرده است که رقم زیادی است.»

دولت آمریکا در اوایل سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که قرارداد دو فروند هواپیمایی ۷۴۷ مختص مسافرت های رئیس جمهوری آمریکا را به شرکت بویئنگ داده است.

به رغم اینکه جزئیاتی در مورد قیمت قرارداد علنی نشد، اما این شرکت گفته بود که دولت یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار برای ساخت این دو هواپیما بودجه اختصاص داده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG