لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۴

ترامپ و مادورو گفتگو بین مقام های عالی‌رتبه را تائید می‌کنند


دیوس‌دادو کابِلو، رهبر حزب سوسیالیست ونزوئلا و از متحدان مادورو
دیوس‌دادو کابِلو، رهبر حزب سوسیالیست ونزوئلا و از متحدان مادورو

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ می گوید دولت او در حال گفتگو با نمایندگان مختلف نیکلاس مادورو است، و مادورو نیز تائید کرده که مباحثات «سری» در جریان بوده است.

مادورو ساعاتی پس از اظهارات پرزیدنت ترامپ، در یک سخنرانی سراسری تلویزیونی، گفت که تمام گفتگوها با اجازه مستقیم او انجام گرفته است: «ما ملاقات هایی سری در مکان هایی سری با افرادی سری داشته ایم که هیچ کس از آن اطلاع ندارد. البته که تماس هایی بوده است و ما به این تماس ها ادامه خواهیم داد.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس چند روز پیش گزارش داده بود که ایالات متحده تماس های سری با دیوس‌دادو کابِلو، رهبر حزب سوسیالیست ونزوئلا و متحد حلقه نزدیک به مادورو، داشته است تا به آنها تضمین بدهد که اگر در برابر خواست های فزاینده برای برکناری مادورو تسلیم شوند، برای اتهاماتی نظیر آزار و ارتکاب جرایم تحت پیگرد قرار نمی گیرند.

مادورو از نماینده شرکت کننده در ملاقات ها با آمریکا نام نبرد. وی گفت آماده ملاقات با شخص پرزیدنت ترامپ برای عادی سازی روابط است. او پیشتر هم این پیشنهاد را مطرح کرده بود.

یک مقام دولت ترامپ می گوید هدف از این ملاقات ها ارتقاء جایگاه کابِلو یا هموار کردن راه برای جایگزینی مادورو نیست؛ بلکه هدف از آن تشدید فشارها بر رژیم ونزوئلا در شرایطی است که در پشت صحنه گروه های قدرت به جان هم افتاده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG