لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۳

پرزیدنت ترامپ: کارگران آمریکایی قلب و روح رستاخیز اقتصادی ملت ما هستند


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با انتشار پیامی به مناسب روز کارگر در ایالات متحده گفت: «کارگران آمریکایی، قلب و روح رستاخیز اقتصادی ملت ما هستند.»

پرزیدنت ترامپ در این پیام که روز دوشنبه ۱۱ شهریور ماه منتشر شد، افزود: «امروز آن شهروندان آمریکا که تلاش و همکاری‌‌شان کشور ما را به یک قطب اقتصادی تبدیل کرد گرامی می‌داریم و تعهدمان را مبنی بر فراهم کردن فضایی برای استمرار و پدیدار شدن فرصت‌ها، تجدید می‌کنیم.»

رئیس جمهوری آمریکا گفت:‌ «من از نخستین روز کارم [به عنوان رئیس‌‌جمهوری]، برای تحقق این وعده‌‌ام مبنی بر به پیش بردن برنامه‌ای که بر اساس آن کارگران آمریکایی اولویت اول باشند، تلاش کرده‌‌ام. دولت من همگام با اقتصاد جهانی در قرن ۲۱، آماده‌سازی نیروی کار آمریکا برای فردا را از اولویت‌های خود قرار داده است.»

روز دوم سپتامبر در ایالات متحده آمریکا روز کارگر نامگذاری شده و از تعطیلی‌های رسمی محسوب می‌شود.

از زمان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ بازار کار ایالات متحده رکوردهای بی‌سابقه‌ای از نرخ پایین بیکاری را بر جای گذاشته و اقتصاد آمریکا به رشد بی وقفه خود ادامه داده است.

پرزیدنت ترامپ به تازگی گفته است: «اوضاع اقتصادی ما بسیار خوب است. مصرف کنندگان ما پول در دست دارند. من مالیات آنها را به میزان بسیار زیادی کاهش دادم و جیب آنها پر از پول است. فکر نمی کنم رکودی در پیش داشته باشیم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG