لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۹

ترامپ و کیم نامه رد و بدل می کنند، اما آیا در مرز دو کره ملاقات خواهند کرد؟


بخش انگلیسی صدای آمریکا - با تازه ترین تبادل نامه بین پرزیدنت دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، امیدها برای از سرگیری مذاکرات هسته ای تقویت شده است.

اما آیا این امر به سومین اجلاس بین ترامپ و کیم در جریان سفر اواخر این هفته رئیس جمهوری آمریکا به کره جنوبی منجر خواهد شد؟ بستگی دارد از چه کسی بپرسید.

هر چند مقام های آمریکایی امکان برگزاری یک اجلاس دیگر میان ترامپ و کیم را ضعیف می دانند، اما امیدها در سئول برای یک تحول احتمالی بالا است.

مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی، در مصاحبه ای که چهارشنبه منتشر شد گفت کره شمالی و ایالات متحده «برای یک اجلاس سوم با یکدیگر در تعامل بوده اند».

مون درباره سطح این تماس ها و زمان یک اجلاس سوم چیزی نگفت.

ترامپ شنبه دیر وقت وارد کره جنوبی می شود و انتظار می رود ۲۴ ساعت در آن جا باشد. یک مقام ارشد کاخ سفید گفت برنامه ای برای ملاقات با کیم وجود ندارد و ترامپ سپس به واشنگتن برمی گردد.

با این وجود، با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن رفتار ترامپ، گمانه زنی هایی در جریان است که رئیس جمهوری آمریکا ممکن است طی این بازدید با کیم دیدار کند. این شایعات پس از تازه ترین تبادل نامه بین دو رهبر قوت بیشتری گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این پرسش که آیا در نامه نگاری اخیر با رهبر کره شمالی مساله اجلاس دیگری مطرح شده است گفت «ممکن است» و افزود در مقطعی با کیم ملاقات خواهد کرد.

کیم هفته پیش گفت به طور جدی محتوای جالب و عالی تازه ترین نامه ترامپ را در نظر دارد.

رهبر کره جنوبی هم تائید کرد نامه اخیر ترامپ حاوی بخشی بسیار جالب است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG