لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۳

پرزیدنت ترامپ می‌گوید که کارگروه کووید۱۹ کاخ سفید به کار خود ادامه خواهد داد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ می‌گوید کارگروه (گروه ویژه) کووید۱۹ در کاخ سفید به کار خود ادامه خواهد داد. این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا روز قبل از آن گفته بود کار آنها به زودی به پایان می‌رسد.

پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه در جمع گروهی از پرستاران در کاخ سفید گفت: «ما این کارگروه را برای مدتی حفظ خواهیم کرد.»

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به خبرنگاری که پرسید چرا روز قبل گفته بود کار این نهاد رو به اتمام است، اظهار داشت: «تا دیروز نمی‌دانستم که این کارگروه چه قدر محبوبیت دارد.»

رئیس جمهوری آمریکا گفت که پس از سخنان روز سه‌شنبه‌اش افراد بسیار قابل احترامی با او تماس گرفته و پیشنهاد کرده‌اند که این کارگروه حفظ شود.

پرزیدنت ترامپ گفت که این کارگروه تا زمانی که لازم باشد برقرار خواهد بود و افزود که «دو سه عضو جدید این کارگروه» دوشنبه آینده اعلام می‌شوند و بر روی احیای اقتصادی کار خواهند کرد.

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد اعضای کنونی این کارگروه که بر سلامت عمومی تمرکز دارند «اگر بخواهند می‌توانند بمانند.»

این کارگروه اواخر ماه ژانویه راه اندازی شد تا بر تلاش های دولت در بررسی، پیشگیری، مهار، و کاهش گسترش «کووید۱۹» نظارت کند. یک ماه بعد، مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، به عنوان رئیس این کارگروه معرفی شد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین طی ملاقاتی با کیم رینولدز، فرماندار ایالت آیووا، در کاخ سفید از دکتر کیتلین پداتی، مدیر پزشکی، و اپیدمیولوژیست (همه‌گیرشناس) آن ایالت، خواست به کار گروه کاخ سفید ملحق شود و او هم پذیرفت.

پرزیدنت ترامپ گفت دکتر دبرا برکس و دکتر آنتونی فاوچی در نقش کنونی خود در کارگروه به فعالیت ادامه خواهند داد.

کیلی مک انینی، سخنگوی کاخ سفید، روز چهارشنبه اعلام کرد در حال حاضر ۷.۵ میلیون نفر در ایالات متحده آزمایش تشخیص ویروس کرونا انجام داده اند. او تاکید کرد این که بگویند برای ازسرگیری فعالیت های اقتصادی همه باید آزمایش بدهند بی‌معنی است.

رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه گفت: «ما نمی‌توانیم کشور را برای سال‌ها تعطیل کنیم.»

پرزیدنت ترامپ گفت این بیماری همه‌گیر بدترین حمله‌ای است که ایالات متحده متحمل شده است. او گفت: «این بدتر از پرل هاربر است. بدتر از [حمله به] مرکز تجارت جهانی است. هرگز حمله‌ای شبیه این رخ نداده است. این باید در نقطه آغاز متوقف می شد، ولی نشد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG