لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

ترامپ جونیور در زمان مبارزات انتخاباتی پدرش و پس از پیروزی، با ویکی لیکس در ارتباط بوده است


دونالد ترامپ جونیور
دونالد ترامپ جونیور

فرزند پسر پرزیدنت ترامپ یک سری از مکالمات اش با وب سایت ویکی لیکس از طریق توئیتر را منتشر کرد. این مکالمات مربوط به دوران مبارزات انتخاباتی و پس از پیروزی در انتخابات است.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، دونالد ترامپ جونیور، فرزند پرزیدنت ترامپ، این مکالمات را در حالی منتشر کرده که پیش از آن مجله آتلانتیک آن را گزارش داده بود.

بر اساس گزارش مجله آتلانتیک، ویکی لیکس و ترامپ جونیور از سپتامبر سال ۲۰۱۶ تا ژوئیه سال جاری با یکدیگر در ارتباط بوده اند. اگرچه فرزند پرزیدنت ترامپ برخی از این پیام ها را بی پاسخ گذاشته اما در پاسخ به سوالی در مورد منبع یک وبسایت مخالف ترامپ گفته «خواهد پرسید». او همچنین در پاسخ به اینکه هیلاری کلینتون قصد داشته جولین آسانژ، رئیس ویکی لیکس را مورد حمله پهپاد قرار دهد گفته بود «جالب است که او چطور می تواند از همه اینها فرار کند.»

جولین آسانژ هم که ابتدا از وجود این پیامها ابراز تردید کرده بود، گفت «ویکی لیکس در قانع کردن حتی شخصیت های برجسته مبنی بر اینکه تبلیغ این وبسایت می تواند به نفعشان باشد، موثر است.»

تمامی مکالمات ترامپ جونیور و ویکی لیکس در اختیار کمیته سرگرم تحقیق در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا در کنگره قرار گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG