لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۶

پرزیدنت ترامپ: ایران دارد مذاکره کردن را سخت‌تر می‌کند


دیدار پرزیدنت ترامپ و نخست وزیر پاکستان، روز دوشنبه در کاخ سفید
دیدار پرزیدنت ترامپ و نخست وزیر پاکستان، روز دوشنبه در کاخ سفید

دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری آمریکا، در سخنانی در مورد ایران، با اشاره به این که ایران دارد مذاکره کردن را سخت‌تر می‌کند، افزود که ایران «کشوری مذهبی است و رهبرانی مذهبی دارد، ولی آنها خیلی دروغ می‌گویند.»

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۳۱ تیرماه در کاخ سفید و در حاشیه دیدار با نخست وزیر پاکستان گفت: «ایران، به شدت سر در گم شده است. من گزارش‌های زیادی را دیده و خوانده‌ام. آنها در حال حاضر کشوری به شدت آشفته‌اند و نمی‌دانند دارند کجا می‌روند.»

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «آن‌ها مشکلات اقتصادی بسیار زیادی دارند. کشورشان در آشوب به سر می‌برد و در سراسر ایران اعتراضاتی برپا است. آنها با نرخ تورم ۷۵ درصدی روبرو هستند.»

پرزیدنت ترامپ افزود: «در مورد ایران منتظر می‌مانم و خواهم دید چه می‌شود. ولی این را می‌گویم که آنها به عنوان یک کشور عملکرد بسیار ضعیفی دارند. خواهیم دید.»

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر با تاکید بر این که ایالات متحده پهپاد ایران را با استفاده از یک فناوری تازه سرنگون کرده است، ادعاهای ایران در این مورد و نیز در مورد دستگیری عوامل سیا در ایران را «دروغ و تبلیغات نادرست» خواند. وی همچنین با اشاره به ناکارآمد بودن برجام، آن را عامل تحویل مبالغ بسیار زیادی پول نقد به رژیم ایران خواند.

وی افزود: «ما برای بدترین شرایط و در عین حال برای کار بر اساس عقل و منطق آماده‌ایم. ... [جمهوری اسلامی] بزرگترین حکومت حامی تروریسم در جهان است.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG