لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۵

دولت ترامپ از دیده‌بان مالی برای به تعویق انداختن تحریم ایران استقبال می کند


خلاصه مقاله ای از لارا روزن در وبسایت المانیتور

وزارت خارجه و دارایی آمریکا از تصمیم «گروه ویژه اقدام مالی» که نظام مالی ایران را برای پیشرفت نسبی در مبارزه با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم مورد تشویق قرار داده استقبال می کنند.

این سازمان بین دولتی چند روز پیش رای به ادامه تعلیق نامحدود تدابیر متقابل در برابر ایران داد، در حالی که تهران را همچنان در لیست سیاه بانکی خود نگاه داشت. مقامات دولت ترامپ می گویند از تصمیم «گروه ویژه اقدام مالی» برای دادن هشدار نسبت به خطرات تجارت با ایران با وجود کنار گذاشتن تهدید به تحریم های جدید خشنود هستند.

کارشناسان می گویند تصمیم بیست و سوم ژوئن «گروه ویژه اقدام مالی» که در نشست والنسیا در اسپانیا گرفته شد پیروزی مسائل فنی بر سیاسی بود. این گروه سال گذشته و پس از توافق هسته ای تدابیر متقابل علیه ایران را برای دوازده ماه به تعلیق درآورده بود.

الیزابت روزنبرگ، مقام پیشین وزارت دارایی آمریکا، می گوید: «اگر تحریم ها را دوباره وضع می کردند یا گامی به سوی تقلیل تذکرات شان به کشورها برای تعامل با ایران برمی داشتند، اقدامی سیاسی کرده بودند».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG