لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۰

یکصد سناتور در دادگاه استیضاح پرزیدنت ترامپ با مقرراتی سخت روبرو هستند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - در سنای ایالات متحده، غیر از هنگام رای گیری های مهم، اغلب کرسی ها خالی است و فقط شماری از قانونگذاران احتمالا در حال گوش دادن به سخنرانی طولانی یکی از همکاران خود درباره مساله مهم روز است. سناتورها وقتی در صحن سنا حضور دارند عموما در مکالمه ای خصوصی یا در حال فرستادن پیامک یا توییت هستند.

اما دادگاه استیضاح پرزیدنت ترامپ این فضا را به کل دگرگون می کند. مقررات سختی در نظر گرفته شده است که قانونگذاران را محدود می کند.

تمام ۱۰۰ سناتور که در مقام هیات منصفه تصمیم خواهند گرفت پرزیدنت ترامپ را بر مبنای دو ماده استیضاح محکوم و از قدرت برکنار، یا تبرئه کنند باید در طول زمان دادگاه حاضر باشند. هیچ یک از سناتورها نمی توانند در میان ساعات طولانی دادگاه با رای دهندگان یا لابی‌گران ملاقات کرده یا در جلسات جمع آوری کمک های مالی شرکت کنند. به آنها گفته شده در جای خود بنشینند و چیزی برای مطالعه نیاورند، مگر این که مرتبط با دادگاه باشد.

سیاستمداران عاشق حرف زدن هستند، اما به آن ها یادآوری شده است: «اعضا هنگام ارائه پرونده باید از حرف زدن با سناتورهای مجاور خود پرهیز کنند.»

از سناتورها همچنین خواسته شده تلفن های همراه شان را به صحن سنا نیاورند: «استفاده از تلفن و وسایل الکترونیک در صحن سنا مجاز نیست.»

قاضی جان رابرتز، رئیس دیوان عالی ایالات متحده، ریاست دادگاه را برعهده دارد. سناتورها باید هنگام اظهارنظر خطاب به او حرف زده و او را «آقای رئیس دیوان عالی» خطاب کنند.

سناتورها هنگام رای گیری از کرسی خود برخاسته و رای می دهند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG