لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۱

پرزیدنت ترامپ خواهان بازگشایی مدارس آمریکا است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ می‌گوید کلاس‌های درس باید هرچه زودتر بازگشایی شوند.

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در حالی که در کاخ سفید میزبان فرمانداران ایالت‌های کلرادو و داکوتای شمالی بود، گفت: «فکر می‌کنم باید حتما مدارس را باز کنید.»

پرزیدنت ترامپ درباره «کووید۱۹» گفت: «تاثیر بسیار اندکی بر جوانان داشته است. البته تصمیم‌گیری در این باره بر عهده فرمانداران است.»

رئیس جمهوری آمریکا این مطلب را یک روز پس از آن عنوان کرد که نظام دانشگاه دولتی ایالت کالیفرنیا تصمیم گرفت کلاس های درس را حتی برای سال تحصیلی جدید در آغاز پاییز بازگشایی نکند.

مدارس در تمام سطوح آموزشی در تقریبا تمام ایالت‌ها و شهر واشنگتن بسته است. بسیاری از مناطق آموزشی از پیش اعلام کرده اند که مدارس برای باقیمانده سال جاری تحصیلی، یعنی تا پایان ماه ژوئن، بازگشایی نمی‌شوند.

پرزیدنت ترامپ گفت: «ما کشورمان را بازگشایی می‌کنیم. مردم می‌خواهند [کشور] باز شود.»

رئیس جمهوری آمریکا درباره سخنان روز گذشته دکتر آنتونی فاوچی، یکی از اعضای شاخص کارگروه ویروس کرونا در کاخ سفید، خطاب به قانونگذاران آمریکایی، گفت: «او می‌خواهد همه طرف‌های معادله را مدنظر قرار دهد.»

آنتونی فاوچی، مدیر «انستیتو ملی آلرژی و بیماری های عفونی»، روز سه شنبه به سناتورها هشدار داده بود که ایالت ها و شهرها در صورت از سرگرفتن سریع فعالیت های عمومی در میانه همه گیری ویروس کرونا با پیامدهایی جدی روبرو خواهند شد: «بهتر است مراقب باشیم و [تصور نکنیم] که کودکان کاملا در برابر آسیب‌های مخرب این بیماری مصون هستند.»

ترامپ به خبرنگاران گفت: «از پاسخ او شگفت زده شدم. این برای من پاسخ قابل قبولی نیست؛ به خصوص وقتی پای مدارس در میان است.»

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال افزود اساتید دانشگاه و معلمان مسن‌تر باید چند هفته دیگر مراقب باشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG