لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۴

ترامپ به این می‌بالد که ممکن است سخت‌کوش‌ترین رئیس جمهوری آمریکا باشد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ یکشنبه با فخر گفت ممکن است سخت کوش ترین رئیس جمهوری باشد که این کشور تاکنون داشته است.

چند روز پیش، برنامه کاری رئیس جمهوری به رسانه ها درز کرد و نشان داد طی سه ماه گذشته، وقتی آقای ترامپ بازدید رسمی یا ملاقاتی نداشته، ۶۰ درصد اوقات کاری اش را تحت عنوان «اوقات ریاست جمهوری» به اولویت های مورد نظرش پرداخته است.

اغلب آن ساعات با انتشار توییت های او در مورد موضوعات روز، شکایت از دموکرات های مخالف و بازنشر توییت های تمجیدی از برنامه های تلویزیونی شبکه مورد علاقه اش «فاکس نیوز» همزمان بوده است.

ترامپ در توییتی نوشت: «رسانه ها برنامه کاری من را به دست آوردند، کار بسیار ساده ای است، اما گزارش آن باید مثبت بود نه منفی. وقتی از اصطلاح اوقات ریاست جمهوری استفاده می شود، من در آن زمان به طور کلی در حال کار هستم نه استراحت. در واقع من احتمالا ساعات طولانی تری از تقریبا هر رئیس جمهوری در گذشته کار می کنم.»

ترامپ در ادامه می نویسد: «واقعیت این است که وقتی من به عنوان رئیس جمهور قدرت را در دست گرفتم، کشور وضعی آشفته داشت. ارتش تضعیف شده، جنگ های بی پایان، یک جنگ بالقوه با کره شمالی، اداره سربازان جنگ، مالیات بالا، مقررات دست و پا گیر فراوان، اوضاع مرز، مهاجرات، مشکلات بیمه درمانی و بسیاری چیزهای دیگر. من راه دیگری جز ساعات طولانی کاری نداشتم.»

کاخ سفید در حال تحقیق در این باره است که چه کسی برنامه کاری ترامپ را به رسانه ها درز داده است. برنامه کاری درز کرده، نسخه با جزئیات بسیار بیشتر برنامه کاری رئیس جمهور است که در اختیار عموم قرار می گیرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG