لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۰

پرزیدنت ترامپ برای جلوگیری از دسترسی کنگره به سوابق مالی‌اش شکایت حقوقی می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ روز دوشنبه شکایت حقوقی را ثبت کرد تا مانع شود که یک کمیته مجلس نمایندگان ایالات متحده از طریق صدور احضاریه، برای موسسه حسابداری مسئول رسیدگی به امور مالی اش، به سوابق شخصی و تجاری اش دست پیدا کند.

الایجا کامینگز، رئیس دموکرات کمیته ناظر بر فعالیت دولت، در پی دسترسی به هشت سال اطلاعات مالی ترامپ از موسسه حسابرسی «مازارس یو.اس.ای» است. اما پرزیدنت ترامپ و شرکت او، «سازمان ترامپ»، در شکایت حقوقی شان می گویند احضاریه کنگره «فاقد اعتبار و غیرقابل اجرا است، زیرا هیچ قصد و مقصود پارلمانی مشروعی ندارد».

در شکایت حقوقی ترامپ ذکر شده است «دموکرات های مجلس نمایندگان به جای همکاری با رئیس جمهور برای تصویب قوانینی دو حزبی که مردم واقعا از آن نفع ببرند، به شکلی حیرت آور فکر و ذکرشان یافتن چیزی برای وارد آوردن آسیب سیاسی به رئیس جمهور است».

یک کمیته دیگر مجلس نمایندگان از وزارت دارایی خواستار دریافت اظهارنامه مالیاتی ترامپ شده است. ترامپ تنها رئیس جمهوری آمریکا در چهار دهه گذشته است که از انتشار داوطلبانه اظهارنامه های مالیاتی اش سر باز زده و می گوید زیر حسابرسی قرار دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG