لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۳

پرزیدنت ترامپ قانونگذاران دموکرات را بر سر استیضاح به باد انتقاد می‌گیرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ با ادامه تقابل بر سر برگزاری دادگاه استیضاح در مجلس سنا به انتقادهای شدید به قانونگذاران دموکرات ادامه می دهد.

رئیس جمهوری آمریکا در توییتی نوشت: «چپ افراطی، دموکرات های بی خاصیت گفتند می خواهند با تعجیل کار را به سنا برسانند زیرا [به زعم آنها] پرزیدنت ترامپ تهدیدی برای امنیت ملی است (آنها بی رحمند و هر چیزی می گویند)، اما حالا دیگر نمی خواهند کار با سرعت جلو برود، می خواهند خیلی آرام پیش بروند. دروغگوها!»

مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها چهارشنبه گذشته در یک رای گیری، دو ماده استیضاح پرزیدنت ترامپ را تصویب و او را به سوء استفاده از قدرت و مانع تراشی در برابر تحقیقات کنگره متهم کرد. در این رای‌گیری تمام آرای مثبت به استیضاح متعلق به نمایندگان دموکرات بود. تمام نمایندگان جمهوری‌خواه به همراه شمار اندکی از دموکرات‌ها نیز به استیضاح پرزیدنت ترامپ رای منفی دادند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، ارسال مواد استیضاح به سنای تحت کنترل جمهوریخواهان برای آغاز دادگاه را برای مدت نامعلومی به تعویق انداخته است. پلوسی احتمالا تا زمانی که سنا بر سر مقررات حاکم بر روند برگزاری دادگاه به توافق نرسد اقدامی نخواهد کرد.

سناتور میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنا، امکان حضور شهود در دادگاه را رد نکرده است و می خواهد با همان انصافی به پرونده پرزیدنت ترامپ رسیدگی شود که به پرونده پرزیدنت بیل کلینتون شد.

سناتور چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنا، علاوه بر درخواست حضور چهار شاهد شامل جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین رئیس جمهوری، و میک مالوینی، رئیس دفتر کاخ سفید، می گوید خواهان ایمیل ها و اسناد مرتبط با مساله توقف کمک های امنیتی به اوکراین است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG