لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۲

پرزیدنت ترامپ در داووس: فعالترین و بهترین اقتصاد جهان را داریم


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیش از ترک داووس در یک کنفرانس خبری گفت اقتصاد آمریکا فعالترین، پویاترین و بهترین اقتصاد جهان است و خیلی از شرکت‌ها در حال بازگشت به آمریکا هستند.

پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه دوم بهمن و در کنفرانس خبری در اجلاس اقتصادی داووس در سوئیس گفت: برنامه‌های اقتصادی ما اجازه می‌دهد خیلی از شرکت‌هایی که از آمریکا خارج شده بودند، بازگردند.

رئیس جمهوری آمریکا از مذاکرات پیش رو با سازمان تجارت جهانی در واشینگتن خبر داد و گفت باید قوانین سازمان تجارت جهانی به روز شود تا تجارت منصفانه برقرار شود. پرزیدنت ترامپ افزود: چین به زودی ۲۵۰ میلیارد دلار از ما خرید می‌کند و این آمار می‌تواند بیشتر هم شود.

پرزیدنت ترامپ همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد ۱۱ نیروی آمریکایی که گزارش شده پس از حملات موشکی ایران تحت مداوا هستند گفت: من شنیدم که با سردرد و برخی چیزها درگیر بودند ولی می‌توانم بگویم که خیلی جدی نیست و من این‌ها را مجروحیت جدی نمی‌دانم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: من آسیب‌های ناشی از بمب‌های کنار جاده‌ای ایران در نیروهایمان را دیده‌ام، کسانی که دست و پایشان را از دست داده و خیلی جدی زخمی شدند. خیلی از این بمب‌ها کار قاسم سلیمانی بود که حال دیگر اثری از او نیست.

پرزیدنت ترامپ در مورد طرح افزایش به فهرست ممنوعیت مسافرت به آمریکا گفت: ما ممنوعیت مسافرت به آمریکا را اعمال کردیم و برنامه داریم چند کشور دیگر را به آن اضافه کنیم. اولویت ما حفظ امنیت آمریکا است.

در جریان این کنفرانس خبری در مورد روند استیضاح در مجلس سنا از پرزیدنت ترامپ سوال شد که او در جواب گفت: این‌ جریانی ساختگی است و دموکرات‌ها همان‌طور که یکی از نمایندگانشان گفت، می‌خواهند من را استیضاح کنند چون در صندوق رای نمی‌توانند من را شکست دهند.

پرزیدنت ترامپ پس از این کنفرانس خبری راهی واشنگتن شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG