لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۵

پرزیدنت ترامپ: ما در حال نبرد با یک دشمن نامرئی هستیم و پیروز این نبرد خواهیم بود


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با تشبیه کردن مبارزه با شیوع ویروس کرونا به نبرد با یک دشمن نامرئی، بر پیروزی در این نبرد تاکید کرد.

پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه ۲۸ اسفند در یک کنفرانس خبری به همراه گروه مقابله با ویروس کرونای جدید، موسوم به کووید-۱۹، در کاخ سفید گفت: «وضعیت ما با این ویروس، مثل یک نبرد می‌ماند. ما در یک نبرد با یک دشمن نامرئی هستیم؛ ولی پیروز این نبرد خواهیم بود.»

پرزیدنت ترامپ گفت: «برنامه طرح کمک‌ها در کنگره خوب دنبال می‌شود. دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان فعالیت می‌کنند و خیلی زود به نتیجه خواهد رسید. ما می‌خواهیم در بهترین شکل ممکن، از دست این دشمن نامرئی خلاص شویم.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «امروز اعلام می‌کنم که ما توانایی انجام تست [کرونا] را بالا برده‌ایم. امروز یا فردا کنفرانس خبری دیگری خواهم داشت و دیگر اقدامات انجام شده از سوی سازمان دارو و غذا را اعلام خواهم کرد.»

پرزیدنت ترامپ همچنین تاکید کرد که دو کشتی بیمارستانی بسیار بزرگ در دست آماده‌سازی هستند و طی یک هفته آینده، چنان چه نیاز باشد، به نیویورک اعزام خواهند شد.

پرزیدنت ترامپ همچنین گفت: «از همه مردم آمریکا می‌خواهیم نقش خود را ایفا کنند. در جریان جنگ جهانی دوم همه فعالیت کردند و همه تلاش خود را به کار گرفتند تا توانایی تولید را بالا ببرد که تا امروز بی سابقه بوده است. حالا روزی است که بار دیگر همه باید همکاری کنیم و این دشمن نامرئی را شکست دهیم.»

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، نیز که در این کنفرانس خبری حاضر بود، گفت:‌ «توانایی ساخت بیمارستان صحرایی هم به طور کامل وجود دارد و ما منتظر می‌مانیم و در صورت دستور فرمانده کل قوا، در هر جا که لازم باشد آن را فعال می‌‌کنیم.»

وزیر دفاع آمریکا افزود: «تلاش ما در وزارت دفاع در درجه اول حفظ نیروهایمان و بعد کمک به امنیت ملی است. اول تاکید می‌کنم نیروهای نظامی به طور کامل آماده دفاع از کشور و از منافع‌مان در خارج از کشور هستند.»

آقای اسپر همچنین با اشاره به محدودیت‌های مسافرتی اعمال شده گفت که وزارت دفاع آماده است تا پنج میلیون ماسک و سایر دستگاه تنفسی را از محل ذخایر استراتژیک خود در اختیار وزارت بهداشت آمریکا قرار دهد.

وی تاکید کرد: «ما به زودی شانزدهمین آزمایشگاه‌مان برای کمک به بررسی نتایج تست کرونا را راه اندازی می‌کنیم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG