لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۳

پرزیدنت ترامپ: اقتصاد آمریکا را به احترام جانباختگان کرونا بازسازی خواهیم کرد


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد به احترام کسانی که جان خود را براثر کرونا از دست داده‌اند، اقتصاد آمریکا را بازسازی خواهیم کرد.

پرزیدنت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حساب کاربری توئیتر خود نوشت که اقتصاد تعطیل شده است، این بی سابقه، نگران کننده و چالش برانگیز است. اما ما دوباره برمی‌خیزیم. ما بزرگ‌تر، قوی‌تر و بهتر از هر زمانی خواهیم شد.

همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز آمریکا گفت که ما به احترام همه کسانی که جان باخته‌اند، آن (اقتصاد) را بازسازی خواهیم کرد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود که انتظار دارد به دلیل تمایل مردم آمریکا برای بازگشت به محل کار خود و دو تریلیون دلار که دولت برای جبران آسیب های اقتصادی کرونا در نظر گرفته، اقتصاد آمریکا به سرعت بازیابی شود.

پرزیدنت ترامپ افزود که فکر می کنم این محرک به همراه تمایل همه برای بازگشت به مشاغل خود، موجب پیشرفت فوق العاده‌ای خواهد شد.

همچنین او ادامه داد که مردم آمریکا «روش درستی» برای مقابله با کرونا داشته و اگر کشور دستورالعمل‌های ایمنی همچون فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کرد، ممکن بود که آمار تلفات بسیار بالاتری را تجربه کند.

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به این که چه زمانی در نهایت اقتصاد مجدداً بازگشایی خواهد شد، گفت که زمان بندی آن «بزرگ‌ترین تصمیم» در دوران ریاست جمهوری او خواهد بود اما پرزیدنت ترامپ به مردم اطمینان داد كه بسیاری از «افراد باهوش» در این باره به او مشاوره می دهند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود که ما اکنون تقریبا در همه زمینه‌ها از جمله سیاست، تجارت و پزشکی در حال تشکیل شورا هستیم و به زودی در این باره تصمیم خواهیم گرفت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG