لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۶

پرزیدنت ترامپ: تعلیق موقت ورود مهاجران برای اطمینان از اشتغال آمریکایی‌ها است


پرزیدنت ترامپ - آرشیو
پرزیدنت ترامپ - آرشیو

پرزیدنت ترامپ گفت که به منظور اطمینان از شاغل شدن دوباره آمریکاییانی که کار خود را در بحران ویروس کرونا از دست داده اند، فرمان اجرایی ممنوعیت موقت ورود مهاجران به آمریکا را امضا می کند.

رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه دوم اریبهشت در کنفرانس خبری تیم ویژه دولت برای مقابله با کرونا با تاکید بر حمایت از کسب و کارها و تلاش برای بازگشایی کشور، گفت: فرمان اجرایی توقف موقت مهاجرت به آمریکا برای این است تا مطمئن شویم که آمریکاییان بیکار در بازگشایی کسب و کارها در صف اول کسانی هستند که شغل به دست می آورند.

او با بیان این که این فرمان ۶۰ روزه خواهد بود و در صورت لزوم با توجه به شرایط اقتصادی تمدید خواهد شد، گفت که ممنوعیت موقت ورود مهاجران، کسب و کارهایی که کارگران فصلی نیاز دارند، از جمله کشاورزان را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. یعنی مشمول متقاضیان گرین کارت آمریکا خواهد شد نه کسانی که برای کار به آمریکا می‌آیند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که دولت با کنگره آمریکا برای تصویب لایحه حدودا ۵۰۰ میلیارد دلاری شامل کمک به کسب و کارهای کوچک و کمک به بیمارستانها و کادر درمانی به توافق رسید و لایحه تصویب شد.

استیو منوشن، وزیر خزانه داری آمریکا، نیز در این کنفرانس خبری با تشکر از رهبران هر دو حزب در مجلس نمایندگان و سنا برای توافق بر سر تصویب لایحه ۴۸۲ میلیارد دلاری گفت که بخش اعظم این پول برای اعطای وام به کسب و کارهای کوچک صرف خواهد شد.

او توضیح داد که از این پول ۳۱۰ میلیارد دلار به کسب و کارهای کوچک وام اضطراری داده می‌شود که می تواند حدود ۳۰ میلیون شغل را در سراسر کشور حفظ کند.

اعضای تیم ویژه دولت برای مقابله با ویروس کرونا در این نشست توضیح دادند که حتی با آغاز بازگشایی کسب و کارها، برخی از محدودیت ها از جمله محدودیت تجمع کمتر از ۱۰ نفر و محدودیت حفظ فاصله اجتماعی در اماکنی چون رستورانها در مرحله نخست برقرار خواهد ماند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG