لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۱

پرزیدنت ترامپ خواستار کنار گذاشتن قوانین منسوخ سازمان دارویی آمریکا برای تسریع استفاده از داروهای جدید شد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه ۲۹ اسفند گفت از سازمان دارویی آمریکا خواسته است قوانین منسوخ و کاغذبازی را کنار بگذارد تا به این ترتیب در ارتباط با یافتن درمان برای ویروس جدید کرونا، موسوم به کووید-۱۹، پیشرفت سریعی حاصل شود.

رئیس جمهوری آمریکا این سخنان را در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید با حضور دیگر مقامات ارشد عنوان کرد.

پرزیدنت ترامپ با نام بردن از یک دارویی که از قبل برای بیماری مالاریا استفاده می شده است، اظهار امیدواری کرد که این دارو در پی آزمایش ها تاثیر مثبت زیادی بر وضعیت شیوع ویروس جدید کرونا داشته باشد.

او همچنین گفت به شرکت های هوایپمایی و کشتی های تفریحی کمک می شود و به شرکت های هتلداری احتمالا کمک می شود، صنایعی که از ویروس کرونا آسیب دیده اند.

پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری کاخ سفید ضمن انتقاد از عملکرد حکومت چین در ارتباط با شیوع ویروس کرونا و جهانی شدن آن اظهار امیدواری کرد ادعای چین که می گوید مورد جدید ویروس کرونا گزارش نشده است، درست باشد.

مقامات حاضر در این کنفرانس خبری همچنین گفتند که داروهای مختلفی در این رابطه در حال بررسی است. هرچند تاریخ مشخصی در مورد زمان ارائه این داروها برای درمان بیماری کووید-۱۹، اعلام نشد.

در همین حال، مایک پنس، معاون وزیر خارجه آمریکا، نیز گفت با ارائه سیستم جدید آزمایش ویروس کرونا و آزمایش های بیشتر، آمار موارد در کشور نیز افزایش می یابد.

مایک پنس گفت آزمایش ویروس کرونا در همه پنجاه ایالت آمریکا امکان پذیر است.

مقامات همچنین خواهان اهدای خون توسط مردم شدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG