لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۰

ضرب سکه های نقره و طلای یک کیلویی با تصویر دونالد ترامپ در روسیه


سکه نمادین دونالد ترامپ در روسیه
سکه نمادین دونالد ترامپ در روسیه

شرکتی در چِلیابینسک روسیه، سکه نقره ای نمادینی به مناسبت مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا بیرون داده که روی آن تصویر دونالد ترامپ حک شده است. این سکه یک کیلوگرم وزن دارد.

در یک طرف آن تصویر دونالد ترامپ و در طرف دیگر مجسمه آزادی قرار دارد.

ولادیمیر واسوکین، مدیر شرکت «آرت گرنی» که این سکه را طراحی کرده می گوید سکه در برگیرنده احساس بسیاری نسبت به دونالد ترامپ است.

سکه یک کیلویی با عکس ترامپ در روسیه برای رئیس جمهوری جدید آمریکا

او می گوید طرح این سکه از میان پنج طرح اولیه انتخاب شد.طرح مجسمه آزادی از روی سکه یک دلاری گرفته شده و بر آن نام چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا نقش بسته است.

سکه دربرگیرنده عبارت «In Trump We Trust» به معنای به ترامپ اعتماد داریم است که در واقع بازی است با شعار رسمی ایالات متحده آمریکا «In God We Trust»؛ به خدا توکل می کنیم؛ عبارتی که نخستین بار در سال ۱۸۶۴ بر روی سکه های آمریکا قرار گرفت و از سال ۱۹۵۷ تاکنون بر روی اسکناس ها نیز دیده می شود.

مدیر شرکت طراحی سکه ترامپ می گوید با به ریاست جمهوری رسیدن دونالد ترامپ و به خاطر برداشته شدن تحریم ها علیه روسیه، نور امیدی در دل مردم به ویژه تاجران تابانده شده است و خوش بینی زیادی نسبت به ریاست جمهوری او وجود دارد.

قرار است در کل چهل و پنج سکه زده شود که پنج تای آن طلاست. واسوکین می گوید دوست دارد اولین سکه را به خود دونالد ترامپ هدیه دهد و برای این منظور، از دیپلماتهای روس در آمریکا درخواست یاری کرده است.

گفته می شود هر سکه نقره، چندین هزار دلار ارزش دارد اما هنوز قیمت معینی برای آن مشخص نشده است.

شرکت آرت گرنی، در پی پیوستن کریمه به روسیه نیز سکه هایی با تصویر ولادیمیر پوتین ارائه داد و به این ترتیب نام خود را مطرح کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG