لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۰

در آستانه شهادت کوهن در مجلس نمایندگان؛ پرزیدنت ترامپ به ادعاهای وکیل سابق خود واکنش نشان داد


دونالد ترامپ، رئيس‌ جمهوری ایالات متحده، مایکل کوهن وکیل سابق خود را متهم کرد که برای کاهش دوران زندان خود «دروغ» می‌گوید.

رئيس‌جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه هشتم اسفند ماه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «مایکل کوهن یکی از انبوه وکلایی بود که برای من کار می‌کردند (متاسفانه). او موکل‌های دیگری هم داشت. کوهن اخیرا از طرف دادگاه عالی ایالتی به دلیل دروغ‌گویی و کلاهبرداری مجوز وکالت خود را از دست داده است. او دروغ می‌گوید تا از مدت زمان زندان خود کم کند. با استفاده از وکلای کج و کوله».

مایکل کوهن، وکیل شخصی پیشین دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمریکا، قرار است روز چهارشنبه در جلسه با یکی از کمیته های مجلس نمایندگان، شهادت دهد که ترامپ از انتشار ایمیل‌های مربوط به هیلاری کلینتون از سوی ویکی‌لیکس اطلاع داشت.

آسوشیتدپرس گزارش کرده است که به متن شهادت‌نامه از پیش آماده شده کوهن دست پیدا کرده که براساس آن کوهن می‌گوید رئيس‌جمهوری آمریکا از او خواسته درباره یک پروژه ساختمان‌سازی در مسکو دروغ بگوید. او همچنین خود را درباره دروغ‌گویی به کنگره «گناهکار» معرفی خواهد کرد.

کوهن پس از جلسه روز چهارشنبه، روز پنج‌شنبه هم پشت درهای بسته پاسخ‌گوی سوال‌های اعضای کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان خواهد بود.

کوهن به دلیل ادای اظهارات دروغ به کنگره در جلسات قبلی، تخلفات مالی در کمپین انتخاباتی مرتبط با پرداخت حق السکوت، کلاهبرداری مالی و فرار مالیاتی به سه سال زندان محکوم شده است. او طی بیش از ده سال رابطه نزدیکی با پرزیدنت ترامپ داشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG