لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۴

ترامپ: من به بیل کلینتون تلفن نزدم، او زد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا سخنان بیل کلینتون را تکذیب کرد که گفته بود ترامپ روز پس از انتخابات به او تلفن زده است.

بیل کلینتون رئیس جمهوری سابق آمریکا پیشتر در ماه دسامبر به سردبیر یک هفته نامه کوچک محلی در شهر وستچستر نیویورک گفته بود که پس از انتخابات ترامپ به او تلفن زد. او همچنین گفت که آقای ترامپ «درست مانند ۱۵ سال پیش» به شکلی غیرعادی همدلانه و صمیمی بود؛ آن زمان خانواده کلینتون و ترامپ با یکدیگر معاشرت داشتند.

در واکنش به این اظهارات ترامپ روز سه شنبه در توییتر نوشت: «بیل کلینتون گفته است که من پس از انتخابات به او تلفن زدم. اشتباه است. او با تبریک های گرم، به من تلفن زد.»

به نوشته نشریه پولیتیکو بیل کلینتون در مصاحبه فوق گفته است: «ترامپ چیز زیادی نمیداند، اما یک چیز را خوب بلد است. این که چطور رای مردهای سفیدپوست و عصبانی را بدست آورد.»

رئیس جمهور منتخب با به کار گرفتن عین جملات کلینتون نوشت: «او چیز زیادی نمیداند، بویژه بلد نیست چطور میشود رای افراد را در ایالت های مردد بدست آورد، حتی با بودجه نامحدود. آنها روی ایالت های اشتباهی تمرکز کردند.»

کریس کالینز نماینده جمهوریخواه از ایالت کارولینای شمالی که در تیم انتقالی آقای ترامپ کار می کند گفت بیل کلینتون خودش صدای رئیس جمهور منتخب را درآورد چرا که یک بار دیگر مسئله بیشتر بودن آرای عمومی هیلاری کلینتون را مطرح کرد.

آقای کالینز به سی.ان.ان گفت: «همین دیروز بیل کلینتون وقتی که داشت رای الکترال کالج خود را به نفع همسرش می داد، بار دیگر گفت یادمان نرود که هیلاری آرای عمومی را برد. معلوم است که بیل کلینتون از آن افرادی است که رها نمی کنند.»

کالینز اظهارات کلینتون را «کاملا نامناسب» توصیف کرد.

دونالد ترامپ در انتخابات هشتم نوامبر ۳۰۴ و هیلاری کلینتون ۲۲۷ رای کالج الکترال را به خود اختصاص دادند.

طبق قانون انتخاباتی آمریکا برنده باید دستکم ۲۷۰ رای الکترال را از آن خود کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG